Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Manisa Akhisar’da taşkınlara müdahale

Manisa Akhisar’da taşkınlara müdahale

ateshaber ateshaber -
27 0

MANİSA (İGFA) – Manisa’nın Akhisar ilçesinde Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı sağanak yağış uyarısı sonrasında kimi noktalarda su taşkınları yaşandı. İlçede metrekareye 80 kilogramın üzerinde yağış düştü.

Öğleden sonra şiddetini artıran yağışa karşı Büyükşehir Belediyesi ilgili üniteleri ve MASKİ MAKOM grupları teyakkuz halinde su düzeyinin yükseldiği noktalara 242 işçi ve 71 araç ve iş makinesi müdahale etti.

Ekipler öncelikli olarak Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesinin olduğu alanda çalışmalarını ağırlaştırdı. Akhisar ilçe merkezinde yürütülen çalışmaları Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, MASKİ Genel Müdür Vekili Erman Aydıner, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, AK Parti Manisa Vilayet Lideri Salih Süratli, Akhisar Belediye Lideri Besim Dutlulu, Manisa Vilayet Afet ve Acil Durum Müdürü Güray Karakaya, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Lideri Gürhan İnal, Kanalizasyon Dairesi Lideri Cem Çöllü, Etraf Muhafaza ve Denetim Dairesi Lideri Mümin Deniz ile Akhisar Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Murat İpek de alanda takip etti.

Manisa Büyükşehir Belediye Lideri Cengiz Ergün geçmiş olsun iletisi yayınladı. Lider Ergün, “İlimiz genelinde yaşanan şiddetli yağış Akhisar’ımızda da tesirli olmuş, ne yazık ki ilçemizde taşkınlar meydana gelmiştir. Büyükşehir ve MASKİ olarak tüm gruplarımızla ilçemizde teyakkuz halinde çalışma yürütüyoruz. Tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” tabirlerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir