Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Manhattan’da Türk bayan yüzücü tarihe geçti

Manhattan’da Türk bayan yüzücü tarihe geçti

ateshaber ateshaber -
30 0

Özlem Özgüt YÖREKLİ – abdpost.com / ABD (İGFA) – Türkiye’den Manhattan bölgesini yaklaşık 8 saatte yüzerek geçmeyi başaran 27 yaşındaki Bengisu Avcı, Triple Crown unvanına sahip oldu.

Bunu başaran birinci Türk bayan atlet ve üçüncü Türk atlet olarak tarihe ismini altın harflerle yazdırdı. Avcı daha evvel Eylül 2022’de Catalina Channel ve Nisan 2023’te Cebelitarık Boğazı parkurlarını da muvaffakiyetle geçmişti. Manhattan parkuru ile üçlemeyi tamamlamış oldu.

abpost editörü Hasret Özgüt Yörekli, Manhattan’da tarihe geçen Türk bayan yüzücünün suya atladığı ölümsüz an görüntülendi.

İLKLERE İMZA ATAN TÜRK BAYAN SPORCU

1996 İzmir doğumlu olan ulusal sportmen, Ege Üniversitesi Spor Bilimleri kısmından mezun ve kendisi üzere açık su branşında yüzücüler yetiştiren bir antrenör. Türkiye ve Boğaz şampiyonlukarı da bulunan atlet, 2018 yılında Manş Denizi (English Channel)’ı da 11 saat 29 dakikada yüzerek bunu başaran en süratli Türk bayanı oldu.

Öte yandan bu akşam yani 4 Haziran 2023 tarihinde bir başka Türk sportmen Murat Öz, Manhattan Adası’nı yüzerek Triple Crown derecesinin ikinci ayağını tamamlamış olacağı kaydedildi.

Bengisu Avcı yüzerken yanında tekneyle gece uzunluğu kendisine takviye veren Öz, bu akşam yüzerken Avcı da kendisine birebir formda tekneden takviye vermesi bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir