Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kütahya’da ‘Kurban Pazarı’ açıldı

Kütahya’da ‘Kurban Pazarı’ açıldı

ateshaber ateshaber -
26 0

KÜTAHYA (İGFA) – Kütahya Belediyesi Canlı Hayvan Pazaryeri, Belediye Lider Vekili Abdullah Damcı ve vilayet protokolünün iştirakiyle kapılarını açtı.

Padokları gezerek esnaflarla bir ortaya gelen Lider Vekili Damcı, Kütahya Belediyesi olarak Kurban Bayramı’nı meselesiz geçirmek için çalıştıklarını tabir ederek pazara gelen hemşehrilerimize ve esnaflarımıza iyi alışverişler diledi. Kütahya Vilayet Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın ettiği duanın akabinde Lider Vekili Damcı ve vilayet protokolü, esnaflarımıza ve hemşehrilerimize kavurma ikram etti.

29 Haziran Perşembe gününe kadar açık olacak Kurban Pazarı’nın iyi olmasını dileyen Belediye Lider Vekili Abdullah Damcı, “Canlı Hayvan Pazarımızda büyükbaş hayvanlarımız için kapalı padok sayısı 210 adet, küçükbaş hayvanlarımız için kapalı padok sayısı 119 adet, açık padoklar ise 152 adet olup toplam padok sayımız 481’dir. Ayrıyeten küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar için özgür kısımlar bulunmaktadır. Kapasitemiz 10 bin adet küçükbaş, bin 500 adet büyükbaş hayvan alabilecek durumdadır. Canlı Hayvan Pazarımızda bir adet toplumsal tesis, bir adet mescit, bir adet kurban kontrol ve denetim merkez ofisi, iki adet kantar ve bir adet idari binamız bulunmaktadır. Küçükbaş padoklar için kuralar çekilmiş olup hayvan sahiplerine yerleri teslim edilmiştir. Kent merkezinden Kurban Pazarına gelmek isteyen vatandaşlarımız için pazar müddeti boyunca Özel Halk Otobüslerimiz 10 numaralı sınır İstek Okulları’na kadar, 12 numaralı çizgi ise Parmakören Mahallesi’ne kadar hizmet verecektir” diye konuştu.

Öte yandan Kütahya’nın 11 noktasında belirlenen kurban kesim yerleri de şöyle:

“Dumlupınar Mahallesi Pazaryeri, Yenidoğan Mahallesi Pazaryeri, Okmeydanı Mahallesi Pazaryeri, Evliya Çelebi Mahallesi Pazaryeri, Ziraat Mahallesi Pazaryeri, Canlı Hayvan Pazaryeri, Ilıca Kaplıcaları, Yoncalı Kaplıcaları, Fatih Mahallesi Pazaryeri, Akkent Mahallesi Kültür Merkezi karşısı ve Zafertepe Mahallesi Pazaryeri”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir