Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Kruvaziyer turizminin yeni gözdesi Ordu

Kruvaziyer turizminin yeni gözdesi Ordu

ateshaber ateshaber -
26 0

ORDU (İGFA) – Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler’in vazifeye geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalarla milletlerarası yeterlilik düzeyine getirilen Ünye Limanı her geçen gün meyvelerini vermeye devam ediyor. Yapılan büyütme çalışmalarının akabinde Ro-Ro ve konteyner nakliyeciliğine açılan liman, kruvaziyer turizmine de konut sahipliği yapıyor.

BİNLERCE TURİST AĞIRLANDI

Deniz turizminin yaygın olduğu bölgelerde yüklü olarak yapılan kruvaziyer seferlerinin yeni rotası Ordu oldu. Öncesinde Trabzon, Amasra, İstanbul limanlarında duraklayan gemiler, artık ise Ordu’yu da rotasına ekledi. 6 aydan bu yana Rusya’dan hareket ederek rotalarından biri olan Ordu’ya gelen kruvaziyer gemisi 7 kere Ünye Limanına sefer düzenledi.

Düzenlenen seferler ile Ordu’ya gelen turistler cinsler eşliğinde kentin tarihi ve doğal hoşluklarını gezerek bol bol alışveriş yapabilme imkânı buluyor.

Kruvaziyer turizmi hem deniz turizmi canlandırırken hem de Ordu’nun iktisadına kıymetli ölçüde katkı sağlamış oluyor.

SEFERLER DEVAM EDECEK

Ordu’nun dünyaya açılan kapılarından biri olan Ünye Limanı bundan sonra da çok sayıda kruvaziyere konut sahipliği yapmaya devam edecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir