Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Konya’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üretici takviyesine teşekkür

Konya’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üretici takviyesine teşekkür

ateshaber ateshaber -
24 0

KONYA (İGFA) – Uluslararası Tarım Kentleri Birliği Lideri ve Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, 2023 yılı buğday ve arpa alım fiyatlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a teşekkür etti.

Tahıl ambarı olarak anılan Konya’nın ziraî üretimde Türkiye’nin önde gelen kentlerinden biri olduğunu belirten Lider Altay, açıklanan 2023 yılı buğday ve arpa fiyatlarının çiftçiler için iyi olmasını diledi.

Buğday ve arpa alım fiyatlarının belirlenmesiyle ekmeklik buğdayda ton başına 8 bin 250 lira, arpada ise 7 bin liradan alım yapılacağını anımsatan Lider Altay, “Fiyatlara ek olarak, Çiftçi Kayıt Sistemi’ndeki tüm üreticilerimize buğday için ton başında bin lira, arpa için ise 500 lira dayanak verilmesi kararlaştırıldı. Böylelikle açıklanan alım fiyatları kapsamında üreticimizin eline ekmeklik buğdayda 9 bin 250 lira, arpada ise 7 bin 500 lira geçecek olması çiftçimizin yüzünü güldürmüştür. Her vakit çiftçimizin ve üreticimizin yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Ülkemizin kalkınması için gecesini gündüzüne katarak üreten çiftçi kardeşlerimiz inşallah emeklerinin karşılığını alacak. Bereketli olsun” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir