Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Kocaelili pehlivanlar 2023 dönemine süratli başladı

Kocaelili pehlivanlar 2023 dönemine süratli başladı

ateshaber ateshaber -
39 0

KOCAELİ (İGFA) – Havaların ısınmasıyla yağlı güreş dönemi güreş severlerin ağır iştirakiyle başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu pehlivanlar da Türkiye Yağlı Güreş Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Antalya Kumluca Yağlı Güreşleri, Yalova Hersek Yağlı Güreşleri, Samsun Alaçam Yağı Güreşleri, Antalya Murat Paşa Yağlı Güreşleri, Balıkesir Gömeç Yağlı Güreşleri, Kağıthane Yağlı Güreşleri ve Manavgat Lig Güreşleri üzere 2023’ün değerli yağlı güreş karşılaşmalarına iştirak gösterdi. Yurdun dört bir yanından yüzlerce pehlivanın katıldığı bu güreşlerde Kocaeli’nin pehlivanları farklı boyunlarda onlarca madalya kazandı.

ZİRVENİN İSMİ KAĞITSPOR

Yağlı güreş döneminin birinci güreşi olan 7. Yalova Altınova Hersek Güreşlerinde başpehlivanlık uzunluğunda kürsünün tamamında Kocaelili güreşçiler vardı. Hüseyin Gümüşalan’ın 1. olduğu güreşlerde, Tanju Gemici 2. ve Nedim Gürel 3. oldu.

Başaltı Boyunda

Seçkin Duman 1.

Tozkoparan Boyunda

Çağan Öztürk 2.

BAŞPEHLİVAN GÜMÜŞALAN, KUMLUCA’DA 2. OLDU

Geçtiğimiz yıl çayırda birçok madalya kazanan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübünün başarılı başpehlivanlarından Hüseyin Gümüşalan, Antalya’da 2.’lik kürsüsüne çıktı. Güreşlerde çayıra çıkan bir başka Kocaelili pehlivan Muhammed Emin ise büyük orta uzunluğunda 2. oldu.

ALAÇAM’DA 1. VE 2.’LİK KOCAELİ’NİN

Güreş severlerin büyük bir ilgi ile takip ettiği Samsun Alaçam Yağlı Güreşlerinde ise üst seviye performans gösteren Kocaeli’nin pehlivanları: Baş Pehlivanlık Uzunluğunda Tanju Gemici 1., Mustafa Arslan ise 2. oldu.

Baş Altı Boyun

Erdal Duman 3.

Büyük Orta Boyun

Muhammed Emin 3.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir