Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Kocaeli’de yaz spor okullarına kayıtlar başladı

Kocaeli’de yaz spor okullarına kayıtlar başladı

ateshaber ateshaber -
39 0

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çocuklarda spor şuurunun geliştirilmesi ve yaz tatillerinin daha keyifli hale getirilmesi hedefiyle her yıl düzenlediği Fiyatsız Spor Okulları Projesi’nin yaz devri kayıtlarına başladı.

Kocaeli’nin 12 ilçesinde voleyboldan basketbola, badmintondan masa tenisine, yüzmeden güreşe birbirinden farklı 9 branşın yer aldığı Yaz Devri fiyatsız Spor Okulları’nda; 06-14 yaş kümesindeki öğrencilerin özgür vakitlerini değerlendirmeleri, sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmeleri ve yetenekli öğrencilerin tespit edilmesi amaçlanıyor.

BİRBİRİNDEN FARKLI 9 BRANŞ

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen atletizm, badminton, basketbol, cimnastik, güreş, masa tenisi, satranç, voleybol ve yüzme olmak üzere birbirinden farklı 9 branşın yer aldığı Yaz Periyodu fiyatsız Spor Okulları’nda çocuklar ve gençler yaz tatili devrini sporla iç içe geçirme imkânı bulacak. Yaz devri fiyatsız Spor Okulları, 19 Haziran’da başlayacak ve 15 Eylül 2023 Cuma günü sona erecek.

BAŞVURULAR ONLİNE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaz devri Fiyatsız Spor Okulları Müracaatlarına başvurular online olarak kilavuzgenclik.kocaeli.bel.tr adresinden yapılabilecek. Vatandaşlar ayrıyeten Büyükşehir 153’ü arayarak ayrıntılı bilgi alabiliyor. Alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşecek eğitimlerde, atletler bir taraftan eğitici toplumsal aktivitelere katırken öbür taraftan kendilerini geliştirebilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir