Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. KKTC Genel Kuvvetleri’ni Konya İtfaiyesi eğitti

KKTC Genel Kuvvetleri’ni Konya İtfaiyesi eğitti

ateshaber ateshaber -
25 0

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) iş birliğiyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Genel Kuvvetler Komutanlığı itfaiye çalışanına ADAMEP kapsamında Temel İtfaiye Eğitimi verildi.

Farklı ülkelerde itfaiyeci eğitimlerine devam eden Konya Büyükşehir İtfaiyesi, memleketler arası alanda bilgi ve deneyimiyle model olmayı sürdürüyor.

Bu kapsamda, Konya Büyükşehir İtfaiyesi, KKTC’nin başşehri Lefkoşa’da yanma-yangın bilgisi, trafik kazaları, temel birinci yardım, kentsel arama-kurtarma, olay yeri idaresi ve Türkiye’de itfaiyecilik alanlarında eğitim verdi.

Bir hafta süren teorik ve uygulamalı eğitimin başında ve sonunda yapılan testlerde yüzde yüze yakın muvaffakiyet oranı yakalanarak yapılan eğitimin verimli geçtiği görüldü. Eğitimlerin sonunda KKTC Genel Kuvvetler Komutanlığı itfaiye işçisine, Polis Okulu Müdürlüğünde düzenlenen merasimle sertifikaları verildi.

KKTC İtfaiyesi’nde itfaiye çavuşu olarak misyon yapan Burhan Kadı, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na farklı alanlarda verdikleri eğitimler için teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda misyonlu birinci yardım eğitmeni Burak Karabulut da âlâ bir itfaiyecinin her vakit uygun bir birinci yardımcı olmak zorunda olduğunu belirtti. Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda itfaiye amiri olarak misyon yapan Memiş Gezer de, ADAMEP kapsamında bilgi, teknik ve deneyimlerini Kıbrıslı itfaiyecilerle paylaştıklarını anlattı.

Uluslararası alanda eğitimlerini sürdürerek bir marka haline gelen Konya Büyükşehir İtfaiyesi bugüne kadar; Özbekistan, Karadağ, Tacikistan, Libya, Gambiya, Filistin, Gürcistan, Makedonya ve Somali itfaiyelerine de temel ve ileri düzey itfaiye eğitimleri verdi. Hizmet ve sorumluluk şuuruyla hareket eden Konya İtfaiyesi dost ve kardeş ülkelerle bilgi ve deneyimlerini paylaşmaya devam edecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir