Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kent sınırlarının yaz tarifesi başlıyor

Kent sınırlarının yaz tarifesi başlıyor

ateshaber ateshaber -
27 0

İSTANBUL (İGFA) – Kent Çizgileri, 19 Haziran itibariyle yaz tarifesine geçiş yapıyor. 17 Eylül tarihine kadar devam edecek yaz tarifesinde, günlük ortalama sefer sayısı 2022 yılına nazaran yüzde 32 oranında artırıldı. Geçtiğimiz yıl yaz tarifesinde günlük ortalama 715 sefer yapılırken, bu yıl günde ortalama 944 sefer yapılacak.

10 YENİ SINIR AÇILMIŞTI

2022 yılının sonu ve 2023 yılının başında açılan 10 yeni çizgi (Aşiyan-Anadolu Hisarı-Küçüksu Ring Çizgisi, Aşiyan-Üsküdar Sınırı, Kadıköy-Haliç Sınırı, Beşiktaş-Haliç Sınırı, Bostancı-Moda-Kadıköy-Kabataş Çizgisi, Maltepe-Büyükada-Heybeliada-Burgazada-Kınalıada Çizgisi, Çengelköy-Kabataş Çizgisi, Ortaköy-Beşiktaş-Eminönü Sınırı, Avcılar-Bostancı Sınırı, Avcılar-Bakırköy-Yenikapı-Kadıköy Hattı) yaz tarifesinde de hizmet vermeye devam edecek.

GECE SEFERLERİ YAZ BOYUNCA DA DEVAM EDECEK

Yaz tarifesi boyunca Büyükada-Sedef Adası Çizgisi (Bostancı-Büyükada-Sedef Adası Hattı) hizmette olacak ve Anadolu Kavağı-Sarıyer Hattı’na Poyraz uğraması eklenecek. Bostancı-Adalar Ring Hattı’nda her gün, Kadıköy-Karaköy-Beşiktaş Hattı’nda ise cumayı cumartesiye ve cumartesiyi pazara bağlayan gecelerde uygulanan gece seferleri yaz boyunca devam edecek.

Yaz tarifesi kitapçığına tüm Kent Çizgileri iskelelerinden ulaşılabiliyor. Ayrıyeten Kent Çizgileri internet sitesi, taşınabilir uygulaması ile toplumsal medya hesaplarından ve Alo 153 Beyaz Masa istişare sınırından da seferlerle ilgili bilgiler alınabilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir