Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kayseri’den Elbistan’a 100 konteyner

Kayseri’den Elbistan’a 100 konteyner

ateshaber ateshaber -
44 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Sarsıntı felaketinin yaşandığı birinci andan itibaren kardeş kent Kahramanmaraş’a yardım ve dayanaklarını sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, bahis ile ilgili yaptığı açıklamada, afet bölgesine yardım ve takviye sağlamaya devam ettiklerini vurgulayarak, Elbistan ilçesine 100 konteynerlik çağdaş hayat alanı inşa ettiklerini söz etti.

Kahramanmaraş merkezde depremzedeler için birinci konteyner kenti Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin AFAD iş birliği ile hayata geçirdiğini anımsatan Lider Büyükkılıç, Elbistan ilçesinde de ticari ömrü olağan seyrine çeviren Elbistan Kayseri Çarşı’nın akabinde bu defa bölgede 100 konteynerlik çağdaş yeni bir kent inşa ettiklerini belirtti.

Başkan Büyükkılıç, AFAD ile iş birliği halinde Elbistan konteyner kentinin inşaat çalışmalarının tüm süratiyle sürdüğünü söz ederek, “Elbistan’a 100 konteynerlik çağdaş kent çalışmalarımız sürüyor. Elbistan bölgemize, depremzede vatandaşlarımızın kullanımı için hazırladığımız hayat alanımızda, konteyner AFAD’ımızdan, altyapı, iç tesisat, elektrik, su, aydınlatma ve ısınma üzere tüm hizmetler Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. Çalışmalarımız tüm süratiyle sürüyor. Elbistanlı depremzede hemşehrilerimize çarşımızın akabinde artık de yeni bir çağdaş kenti hayata geçiriyor, bir kere daha tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” diye konuştu.

Depremzede vatandaşların her vakit yanlarında olmaya devam edeceklerinin altını çizen Lider Büyükkılıç, “Asrın felaketinin birinci gününden bu vakte kadar zelzele bölgesine yaptığımız bütün yardımlar ve dayanaklar depremzede kardeşlerimize helali beğenilen olsun. Her vakit zelzele bölgesindeki kardeşlerimizin yanında ve emrindeyiz” tabirlerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir