Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kayseri Talas’tan kırsaldaki öğrencilere dayanak

Kayseri Talas’tan kırsaldaki öğrencilere dayanak

ateshaber ateshaber -
26 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Seyahatlerin gerçekleştiği okulların yöneticileri Kayseri Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın’a teşekkür ederken, Lider Yalçın da “Kırsaldaki çocuklarımıza ufak dokunuşlar büyük sonuçlar getirdi” dedi.

Talas İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Elmalı ve kırsal mahallelerdeki 11 okul idarecisi Lider Yalçın’ı ziyaret ederek teşekkür etti.

“DESTEKLERİNİZ EĞİTİMİ GÜÇLÜ KILIYOR”

Başkanlık toplantı salonundaki ziyarette konuşan Talas İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Elmalı, gerçekleştirilen seyahatlerle “Sizin desteğinizle kırsaldaki öğrencilerimiz toplumsal kültürel faaliyetlerle hem Mazakaland’a eğlenip hayvanat bahçesini gördü hem de kentteki müzeler ile Zincidere 100. Yıl Mesire Alanını tanıdı. Böylece Talas’ın tanıtımında da bulunmuş olacaklar. Sizin dayanağınızı her vakit net halde görüyoruz. Fiziki çalışmaları yakinen takip ediyoruz. Öğretmen olmanız hasebiyle de eğitime gösterdiğiniz ehemmiyeti net biçimde hissediyoruz. Desteklerinizle farkı görüyoruz. Öğrencilerimize kültürel seyahatlerin bizi çok mutlu etti. İdarecilerimizle bu mevzu hakkında teşekkür etmeye geldik. En ufak kaygımız olsa liderimiz var diyoruz. Her türlü dayanağı veriyorsunuz. Allah razı olsun. Sizin dayanaklarınız bizi güçlü kılıp motive ediyor.” diye konuştu.

“EĞİTİMİN YERİ AYRI”

Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın eğitim ve öğretimin yerinin başka olduğunu belirterek, “Çocuklarımıza ne kadar yeterli bir eğitim verirsek dünya ülkeleri ortasında bir yerimiz olur. Kırsaldaki tarım ve hayvancılığın pahası korona periyodunda anlaşıldı. Bu da kırsaldaki insanın desteklenmesi demek. Hiç kimse sıkıntı koşullarda doğmak istemez. İbni Haldun coğrafya yazgıdır der. O halde herkes coğrafyasında keyifli olmanın yoluna bakacak. Biz de onlara dayanak oluyoruz. Sıhhat, eğitim, ulaşım, haberleşme üzere birçok mevzuda kaideler güzel olursa neden kente gelinsin. Bilakis dönüş artık başladı. İnşallah çocuklarımız eğitimi de aldı mı ülkemiz daha hoş olur. Kırsalımızdaki sporda, sanatta, müzikte hangi hususta olursa olsun kabiliyetli çocuklarımızı tespit etmek gerekir. Azıcık bir dokunuşla çocuklarımızın neler olabileceği görülüyor. Bu tip programlarımızı artırarak devam edeceğiz.” dedi.

BAŞKAN YALÇIN’DAN BİR ÇALIŞMA DAHA

Çocuklara yönelik bir maksadından daha bahseden Lider Yalçın, “Müzelere gidemeyen çocuklarımız için dijital müzecilik üzere bir hayalim var. İnşallah bunu gerçekleştirdiğimizde çocuklarımız oralara gitmeden görür. Bir fırsatı bulup gitmek isteyen de gidebilir.” biçiminde konuştu.

“ÇOK DAYANAKLARINIZ OLDU”

Ziyarette konuşan Kepez Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ahmet Gültekin, Lider Yalçın’ın sayesinde çocukların birinci sefer gördükleri yerler olduğunu belirtirken, Çömlekçi Ortaokulu Müdürü Görkem Gökbey, “Hayvanat bahçesi, müzeler ve Mazakaland seyahatleri çok hoş oldu. Velilerimizin de selamları var, duacılar. Okulumuzu da çok dayanağınız oldu. Ramazanda etkinlikler yapıldı. Çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

“DİĞER İLÇELERDEKİ ARKADAŞLARIMIZ ÇOK ŞANSLISINIZ DİYOR”

Kültürel seyahatlerden eksiksiz geri dönüşler aldıklarını kaydeden Kamber Ortaokulu Müdürü Ali Batuhan Özyakar, “Desteğiniz her vakit gerimizde, çok teşekkür ediyoruz. Öteki ilçelerdeki arkadaşlarımız da bize sizin üzere öğretmen bir lidere sahip olduğumuz için çok şanslı olduğumuzu söylüyor.” tabirlerini kullandı.

Sakaltutan Yeni Ufuklar Ortaokulu Müdürü İsmail Kılıç ise, “Müzeler Haftası etkinliğinde birkaç şiirle anlayabilen çocuklardan müze görmüş çocuklara geçtik. Bu türlü bir belediye takviyesi için çocuklarımız çok şanslı.” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir