Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Kayseri Şeker çiftçiyi paraya boğdu

Kayseri Şeker çiftçiyi paraya boğdu

ateshaber ateshaber -
30 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Tarladan fabrikaya uzanan tüm süreçleri ihtimamla takip eden ve tarımın gelişmesine verdiği kıymeti, üreticisine dayanak vererek gösteren Kayseri Şeker, Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal fabrikalarına bağlı 21 bölgede üretimin her evresinde çiftçisi ile birlikte, kesimin önderi olmaya devam ediyor.

Ülke iktisadının geliştirilmesi, bereketli toprakların korunması ismine sürdürülebilir ziraî projeleri ile isminden sık sık kelam ettiren ve tarladan sofraya uzanan tüm süreçleri itinayla takip eden Kayseri Şeker, 15 bin 696 kontratlı çiftçisinin banka hesaplarına 262 milyon 811 bin lira çapa avansı yatırırken, ayrıyeten zirai temlik kredisini açtı.

Kayseri Şeker’in garantör olduğu muahede çerçevesinde kontratlı ekim yapan çiftçiler Vakıfbank, Ziraat Bankası ve İş Bankası’ndan ton başına 180 lira olmak üzere cazip faiz oranlarıyla zirai temlik kredisi kullanabilecek.

Çapa avansı ve zirai temlik kredilerine ait değerlendirmelerde bulunan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi İdare Heyeti Lideri Hüseyin Akay, çiftçinin ve üretimin her vakit yanında olduklarına dikkati çekerek şu görüşlere yer verdi: “Biz Kayseri Şeker olarak pancar tohumlarının toprakla birinci buluştuğu andan, eserin fabrikaya teslim edildiği ana kadar üreticimizin her durumda yanındayız. Kayseri Şeker bir çiftçi kuruluşudur. Bu tarafıyla Türkiye’nin ve Kayseri’nin kıymetli bir bedelidir, bu kuruma en büyük pahası katan üreticilerimizin, maddi manevi her türlü gereksinimlerinin karşılanması, onlara her mevzuda takviye bizim en değerli amacımız ve misyonumuzdur. Bu kanıdan hareketle dün prestijiyle Kayseri, Turhal ve Boğazlıyan fabrikalarımıza kontratlı ekim yapan 15 bin 696 çiftçimize, 262 milyon 811 bin liralık çapa avansı ödemesini gerçekleştirdik. Bugünde çiftçilerimize garantör olarak zirai temlik kredilerini açtık. Çiftçimizi desteklemeye, üretimlerini rahat bir biçimde gerçekleştirmelerini sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir