Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kayseri protokolünden Soğanlı çıkarması

Kayseri protokolünden Soğanlı çıkarması

ateshaber ateshaber -
24 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Valiliği’nin balon uçuşlarıyla birlikte daha da hareketlenen değerli turizm destinasyonlarından olan Soğanlı Vadisi’nin tüm dünyaya tanıtılması için çalışmaları sürerken, Vali Çiçek ve Lider Büyükkılıç sık sık Soğanlı Vadisi’ni ziyaret etmeye, çalışmaları yerinde denetlemeye devam ediyor.

Kayseri protokolü, hafta sonu gençlerle birlikte Kayseri’nin değerli tarih, tabiat ve turizm kıymeti olan Soğanlı Vadisi’nde yürüyüş gerçekleştirirken, Vali Çiçek ve Lider Büyükkılıç, Aziz George Kilisesi’nde de yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Bölgesinin bilhassa Kapadokya’nın en merkezi yerlerinden birisi olduğuna vurgu yapan Vali Çiçek, “Günlük şuan itibariyle 16 balon firması müsaadesi almış, uçuş yapıyor. İtalyan, Fransız, İngiliz turistler geliyor” diyerek, Hristiyanlık tarihi için kıymetli bir isim olan Aziz George hakkında bilgiler verdi.

Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç ile birlikte burada seferberlik başlattıklarını söz eden Çiçek, “Büyükşehir Belediye Liderimiz, Yeşilhisar Kaymakamlığımız, belediyemiz ile çok önemli bir seferberlik başlattık. Yürüyüş yapıldı, çalışmalar devam ediyor” diye konuştu.

MASAL DİYARI SOĞANLI VADİSİ’NE YATIRIM VE HİZMETLER DEVAM EDECEK

Başkan Büyükkılıç da tarım, turizm ve tarihin bir ortaya geldiği, sıcak hava balonları ve peri bacalarının birbirine âşık olduğu, el emeği, göz ışığı bebeklerin ilmek ilmek işlendiği, masal diyarı Soğanlı Vadisi’ne yatırım ve hizmetlerin devam edeceğini tabir etti.

AZİZ GEORGE KİLİSESİ’NDE İNCELEME

Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile konservasyon ve onarım çalışması devam eden Güzelöz köyünde doğan ve Hristiyanlık inancının çekicilik özelliğine sahip bir pahası olan Aziz George Kilisesi’ni inceleyen Vali Çiçek ve Lider Büyükkılıç, yetkililerden hem çalışmalarda son durum hakkında hem de tarihi kilise hakkında bilgi aldı. Vali Çiçek ve Lider Büyükkılıç, Soğanlı Bebekleri’nin satışını yapan bayanlarla da sohbet ederken, gençlerle birlikte Gesi Bağları türküsünü söyledi.

Soğanlı seyahatine Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, eşi Sümeyra Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Murat Cahid Cıngı ve Sayın Bayar Özsoy, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Yeşilhisar Kaymakamı Ali Altıntaş, Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, Yeşilhisar Belediye Lideri Halit Taşyapan, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Vilayet Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin ve Büyükşehir Belediyesi Daire Liderleri ile çoğunluğu gençlerden oluşan çok sayıda vatandaş katıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir