Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kayseri Melikgazi depremzedelere umut oluyor

Kayseri Melikgazi depremzedelere umut oluyor

ateshaber ateshaber -
39 0

Mehmet UZEL (KAHRAMANMARAŞ İGFA)
Teslim Merasime Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Belediye Lideri Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, Dulkadiroğlu Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya, Kahramanmaraş AFAD Vilayet Müdürü Tayfun Temur, Kayseri OSB Lideri Mehmet Yalçın, Dulkadiroğlu Belediye Lideri Necati Okay, Vilayet ve ilçe Müftüsü ile meclis üyeleri katıldı.

MELİKGAZİ OLARAK BİRİNCİ GÜNDEN BERİ SARSINTI BÖLGELERİNDEYİZ…

Hayatın olağana dönmesi için Melikgazi Belediyesi olarak sarsıntının birinci anından beri yardımlarını sürdürdüklerini söyleyen Melikgazi Belediye Lideri Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Öncelikle sarsıntıda hayatını kaybeden kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Hayatın olağana dönmesi için Melikgazi olarak elimizden geleni yapıyoruz. Burada tüm kurumlar ve belediyeler olarak çok hoş işler yapıyor dayanak oluyor. Biz Kayseri’de kurduğumuz Kayseri Sarsıntı Uyum Merkezi vasıtasıyla Sanayi ve Ticaret Odamız, tüm OSB Liderlerimiz, KAYMOS, KIZILAY ve tüm sanayicilerimiz ile organize olduk. Büyükşehir ve tüm belediyelerimizin dayanağı ile büyük yardımlar yaptık; depremzede kardeşlerimizin yanında olduk. Bugüne kadar 700 tır yardım ulaştı. Bütün Kayseri’yi sarsıntı bölgelerine seferber eden Kayseri Valimiz Gökmen Çiçek Bey’e çok teşekkür ederim. Çok emek verdi. Dulkadiroğlu İlçemiz bizim kardeş ilçemiz oldu. Buraya Çinli kardeşlerimizle Çin Çadırkenti yaptık. Burada depremzede kardeşlerimiz kalıcı konutları yapılana kadar 1 sene boyunca kalacaklar. Maraş’a taşınabilir WC ve duşlar getirdik. Paklık ve bakımlarını gruplarımız günlük olarak yaptılar. Allah hepsinden razı olsun. Melikgazi olarak Elbistan’a çarşı kurduk, sonrasında Adıyaman’a çarşı kurduk ve orada hayat biraz olsun olağana döndü. İktisat canlandı. Hayat alanımızı asfaltından, kilit parkesinden, altyapısına kadar Melikgazi Belediyesi olarak süratle çalışarak AFAD’a teslim ettik. Konteynerlerimizin büyük bir kısmı Amerika’da yaşayan gurbetçi kardeşlerimiz sayesinde oldu. Konteynerler için Diyanet Center Of Amerika ve Kayserili hayırseverimiz Duran Altın’a takviyeleri için teşekkür ederim. Şuanda buraya yapılan yatırım 15 milyon TL’yi geçti. Kendilerine çok teşekkür ederim. Birlik içinde buradaki yaraları sarıyoruz.” dedi.

Açılış merasiminde bir yatırım muştusu veren Lider Dr. Palancıoğlu, “Bir hayırseverimizle görüştüm. Buraya birde 3-4 aile tabipli sıhhat ocağı yaptırmak istiyor. İnşallah burada takviye ve yardımlarımız devam edecek.” diye belirtti.

Kahramanmaraş Belediye Lideri Sayın Hayrettin Güngör ise, “Güzel bir hizmetin açılışını yaptık. Tüm vakitlerin en büyük afetini yaşadık. Çok sıkıntı vakitler geçirdik. Türk milletinin ne kadar kadim bir millet ve yardımsever olduğunu yine görmüş olduk. 20 binin üzerinde konteyner vilayetimizde hizmete sunuldu. Herkes cansiperane çalıştı. Kardeş belediyemiz Kayseri daima yanımızdaydı. Çok pahalı kardeşim, dostum Mustafa Palancıoğlu Liderimize ve takımına çok teşekkür ederim. Kalıcı konutlarına geçene süreksiz olan bu konutların güzel olmasını dilerim.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir