Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kayseri Kocasinan’da kurban hazırlıkları başladı

Kayseri Kocasinan’da kurban hazırlıkları başladı

ateshaber ateshaber -
28 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Tedbirleri en ince detayına kadar en üst düzeyde almak için çalışmalara başladıklarını belirten Kayseri’nin Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi’nin kurban hizmetinin Kayseri’de tek olduğunu, Türkiye’de ise sayılı belediyelerden biri olduğunu söyledi.

Erkilet Bülbül Pınarı Mezarlığı ilerisinde yer alan kurban kesim ve satış alanını ziyaret eden Lider Çolakbayrakdar, her yıl olduğu üzere bu yıl da yapılan hizmetlerle vatandaşların kurban ibadetlerini daha huzurlu bir formda yerine getirmelerine katkı sağlayacaklarını belirtti.

Başkan Çolakbayrakdar, kelamlarını şu biçimde sürdürdü: “Erkilet Bülbül Pınar Mevkiindeki kurban kesim ve satış yerindeyiz. Geçmiş yıllarda edinmiş olduğumuz deneyimlerle vatandaş memnuniyeti oluşturacak halde hizmet veriyoruz. Kurban Bayramı’na az kaldı. Haftaya hazırladığımız alanda hem büyükbaş hem de küçükbaş kurbanlıkların satışı gerçekleşecek. Başka taraftan da kesim ünitelerinde hem küçükbaş hem de büyükbaş ünitelerini hazırlayıp, Kurban Bayramı’nda hizmet vereceğiz. Bu yıl, onuncusunu gerçekleştireceğimiz ve yıllardan beri uygulamış olduğumuz bu hizmeti, bu yılda Kurban Bayramı’na 25 gün kala çalışmalarımızı başlattık. Profesyonel bir biçimde hemşehrilerimizin daha huzurlu bir formda daha hijyenik bir ortamda Kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için elimizden gelen uğraşı gösteriyoruz. Hemşehrilerimin daha huzurlu bir halde ibadetlerini yerine getirmeleri emeliyle Fen İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Park- Bahçeler Müdürlüğü, Mezarlıklar Müdürlüğü, Paklık İşleri Müdürlüğü ve Dayanak Hizmetleri Müdürlüğü ünitelerimiz ve öbür müdürlükler gereken önlemleri alıyor. Bu yıl da geçen yıllarda olduğu üzere alnımızın akıyla bu hizmeti yerine getirebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bütün uğraşımız, hemşehrilerimin daha sağlıklı ve huzurlu bir biçimde ibadetlerini yapabilmeleri içindir”.

Modern kurban kesim yeriyle Türkiye’ye örnek olduklarını kaydeden Lider Çolakbayrakdar; “Hemşehrilerimizin, ibadetlerini daha hoş bir halde yapabilmeleri için olağan çabamızla çalışıyoruz” diyerek kelamlarını noktaladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir