Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kayseri Hacılar’dan kentsel dönüşüm atağı

Kayseri Hacılar’dan kentsel dönüşüm atağı

ateshaber ateshaber -
21 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Hacılar vizyon projesi Kentsel Dönüşüm çalışmalarının süratle devam ettiğini, proje ile birlikte ilçenin adeta cazibe merkezi haline geldiğini tabir eden Lider Özdoğan; “Biz nüfusumuzun planlı artması tarafında uğraş gösteren bir belediyeyiz, bir ilçeyiz. Kentsel dönüşüm birebir vakitte yapıların yenilenmesi, daha da çağdaşlaşması manasındadır. Bizim şu an 280 dairemizde insanlarımız dönüşüm sonrasında oturuyorlar. Devam eden 2’inci etapta da 152 dairemizin inşaatına devam ediyoruz. İnşallah önümüzdeki sene baharla birlikte anahtar teslim evresinde olacağız.” Sözlerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en büyük Toplumsal Konut Projesi Tanıtım Töreni’nde yaptığı açıklama ile Hacılar ilçesine de 400 konutun imali muştusunu verdiğini hatırlatan Lider Özdoğan; “ TOKİ ile ilgili kuralar çekildi. 400 konut TOKİ’miz ilçemizde yapılacak. TOKİ ile birlikte eş vakitli 3’üncü etabı planlamıştık. Ön görüşmelerimizde de proje evrelerini tamamlamıştık. TOKİ’nin çektiği yakın bir vakitte projenin ne vakit ve nasıl başlayacağını kamuoyuyla paylaşmış olacağız. Bizim için olağan ki değer arz eden bir kısımda TOKİ ile birlikte 3’üncü etabı da tamamlamak. İnşallah bizim gayemiz, bu sene için TOKİ ile ilgili çalışmanın başlanmasına uğraş göstermek. Eşzamanlı olarak da 3’üncü etabı yürütmek. Zira biz 2’inci etabı neredeyse bitirmek üzereyiz, ince işi devam ediyor.” Dedi.

Hacılar ilçesinde başlanacak TOKİ konutlarının üretimi için görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Özdoğan; “Vatandaşımız müsterih olsun. Devletimiz bunlarla ilgili en ince detayları düşünüyor lakin öncelik zelzele bölgesinde. Konutların bu yıl prestiji ile temellerinin atılması istikametinde çaba gösteriyoruz.” sözlerini kullandı. Hacılar’da halihazırda yürütülen Kentsel Dönüşüm Projesi ve TOKİ konutları ile ilçenin yeni bir nüfus alanının oluşacağını belirten Lider Özdoğan; ”Kentsel dönüşümdeki 152 daire, 3’üncü etaptaki dairelerimiz, TOKİ’nin daireleri derken burada yeni bir nüfus alanı oluşacak. İmali devam eden hükümet binası ve belediye binası ile ilçe merkezinde inşallah Hacılar’ı ismine, gücüne yakışır bir çağdaş yapıya kavuşturacağız.” diyerek kelamlarını tamamladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir