Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kayseri Büyükşehir zabıtası kurbana hazır

Kayseri Büyükşehir zabıtası kurbana hazır

ateshaber ateshaber -
31 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı takımları bayram müddetince kontrollerini sürdürecek. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, Zabıta Daire Lideri Mustafa Kayacık, merkez ilçe zabıta müdürleri ile bir ortaya geldi.

Kentte vatandaşların huzurlu bir bayram yaşaması için yapılacak çalışmaların değerlendirildiği ve Kayacık’ın başkanlığında uyum toplantısı gerçekleştirildi. Ortak alınan kararlarda, 7 gün 24 saat temeline nazaran vatandaşa hizmet vermek için, kentin güvenliğini, huzurunu, sıhhat ve iyiliğini sağlamak için ve halkın sıhhatini, iyiliğini korumak için çalışacak olan zabıta takımları, Kurban Bayramı’nda tam takım alanda olacak.

Merkez ilçe amirleri ile yapılan uyum toplantısında alınan karar gereği de müsaadeler kaldırıldı. Öte yandan zabıta grupları tarafından kent genelinde faaliyet gösteren iş yerlerinde, marketlerde ve alışveriş merkezlerinde ‘6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Uygulama Yönetmelikleri’ yeterince kontroller yapıldı.

Zabıta takımlarının, perakende satışa arz edilen eserlerin etiketini yahut fiyat tarifesini asmayanlara, eksik gramaj, etiketteki fiyatı ile kasa fiyatı ortasında fark olup olmadığının ve fahiş fiyattan satış yaparak haksız kar sağlayan iş yerlerine yönelik kontrolleri sürüyor.

Vatandaşlar, şikâyetler için 232 29 60 numaralı telefonu da arayabilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir