Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kayseri Büyükşehir selin izlerini siliyor

Kayseri Büyükşehir selin izlerini siliyor

ateshaber ateshaber -
29 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kent merkezi ve ilçelerde mahallî idare hizmetlerini faal ve en verimli formda vatandaşlara ulaştırmaya itina gösteren Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, bu kapsamda Develi ve Yahyalı ilçelerini ziyaret etti.

DEVELİ’DE MAHALLE MAHALLE ZİYAN TESPİTİ YAPTI

İlk olarak Erciyes’in eteklerinde yer alan Develi ilçesine giden Lider Büyükkılıç’a ilçe ziyaretinde Develi Belediye Lideri Mehmet Cabbar, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal, KASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir eşlik etti.

Develi’de Yeniköy Mahallesi’ni ziyaret ederek, burada yaşanan su taşkınlarındaki ziyanları tespit eden Lider Büyükkılıç, “Develi’de Yeniköy Mahallemizi ziyaret ederek, burada yaşanan su taşkınlarındaki ziyanları tespit ettik. Büyükşehir Belediyesi olarak her daim vatandaşlarımızın yanındayız. İnşallah kısa vakitte burada yapılması gereken çalışmaları yapacak ve hemşehrilerimizin eksiklerini gidermiş olacağız” diye konuştu.

Daha sonra esnaf ziyareti gerçekleştiren Büyükkılıç, Develi’de yaşanan su taşkınları münasebetiyle yaptığı incelemeler sırasında Ayşepınar Mahallesi’nde bakkal dükkânı işleten Hacı Yusuf isimli ulu çınarı da ziyaret edip, hayır duasını aldı.

Başkan Büyükkılıç, incelemeler kapsamında baba ocağı Şıhlı Mahallesi’ne geçti. Mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileklerinde bulunan Büyükkılıç, “Baba ocağım Şıhlı’yı ziyaret ederek hemşehrilerimle bir ortaya geldik. Burada mahallemizin sakinleri ile hasbihal ederek su taşkınlarındaki ziyan tespitlerini yaptık” dedi.

YAHYALI’DA İNCELEMELER YAPTI

Develi ziyareti sonrası Yahyalı İlçesi’ne geçen Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, burada Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk ve ilçe sakinleri tarafından karşılandı. Şiddetli yağış sonrası en fazla ziyan gören Karaköy Mahallesi’ne geçen Lider Büyükkılıç, mahalle muhtarı İsrafil Çulha’dan son durum hakkında bilgi aldı.

Tüm takımların seferber olup, gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, bugün Develi’de Ayşepınar, Yeniköy bölgesinden Şıhlı Mahallesi’ne geçtiklerini, dün de Yeşilhisar bölgesinde incelemeler yaptıklarını vurguladı.

Başkan Büyükkılıç, en büyük hasarın Karaköy Mahallesi’nde olduğunu tabir ederek, “Gerekli çalışmaları Yahyalı Belediyemiz, Büyükşehir Belediyemiz, Tarım Vilayet Müdürlüğümüz, Devlet Su İşleri ünitelerimiz ziyanı tespit edip, çalışmalar yapıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın olduğu ülkede, Mehmet Özhaseki bakanımızın da olduğu boyutta el ele vermek suretiyle her birimiz bu meseleleri aşacak güçteyiz” halinde konuştu.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak Tarım ve Orman Vilayet Müdürlüğü ile yapılan projede tohum dayanağı verdiklerini hatırlatarak, bu periyot afette ziyan gören bölgelere öncelik verileceğini paylaştı.

Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi takımları ve ilçe belediye liderleri ile birlik içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek, “Kırsal grubumuz, fen işleri takımımız, ilgili ilçe belediyeleriyle, Develi, Yahyalı, Yeşilhisar’ımızla nerede, hangi külfet var ise onların hepsini giderecek gücümüz de var, Allah’a şükür, birlikteliğimiz de var, rahmetimiz de var. Pahalı muhtarlarımıza bilhassa hürmet içerisinde mahallelerimizin, köylerimizin isteklerini lisana getirdikleri için ayrıyeten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Geçmiş olsun dileklerini ileten Büyükkılıç, alınması gereken tedbirler ve dersler bağlamında kendilerinin de çok daha dikkatli çalışmalarının gerektiğini ve bölge sakinlerinin de dere yatağına yapı oluşturmasının risk olduğunu görmesi gerektiğini söyledi.

Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk, Lider Büyükkılıç’a ilçeye güzel geldiniz dileklerini ileterek, “Sadece Yahyalı’mızda değil, 16 ilçemizde sabahın erkeni demeden akşamın geçi demeden gece gündüz Kayseri’miz için çalıştığınıza da bizler şahidiz. Karaköy ismine, ilçemiz ismine ve öbür ilçelerimiz ismine gönülden, yürekten size teşekkür ediyorum. Sağ olun, bugün Tarım Vilayet Müdürümüz ve grubunuzla bir arada buradasınız. Biz size ilçemiz ismine her vakit minnettarız” tabirlerini kullandı.

Karaköy Mahalle Muhtarı İsrafil Çulha da Lider Büyükkılıç’a yaptığı hizmetlerden ve ilgisinden ötürü teşekkürlerini iletti.

Başkan Büyükkılıç’a ilçe ziyaretinde Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk, Tarım ve Orman Vilayet Müdürü Mustafa Şahin, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal, KASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir eşlik etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir