Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Kahramanmaraş’ta hastanede şahsi IBAN’a para skandalı!

Kahramanmaraş’ta hastanede şahsi IBAN’a para skandalı!

ateshaber ateshaber -
33 0

Tural ŞAHBAZLI / KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – Alınan bilgiye nazaran, geçtiğimiz hafta ayağındaki rahatsızlığı nedeniyle Yörükselim Devlet Hastanesi’ne giden bir hastaya Ortopedi Kısmı’ndan yapılan yönlendirme ile PRP iğnesi yapılması tavsiye edildi.

Hastane içerisinde bir odada süreç öncesi, üzerinde üniforma bulunan ve hastane çalışanı üzere görünen O.U.’nun bu sürecin fiyatlı olduğunu belirttiği, hastane veznesinden ödeme yapılması yerine şahsi IBAN’a 700 TL ödeme aldığı, açıklama kısmına da süreçle ilgili hiçbir şey yazdırmadığı ortaya çıktı.

Olayın sıcaklığı ve rahatsızlığı hasebiyle durumu fark edemeyen hasta, Devlet Hastanesi’nde kendisinden şahsi IBAN’dan para alınmaması gerektiğini fark edince ALO 184 Sıhhat Bağlantı Merkezi (SABİM) arayarak bahisle ilgili şikayette bulundu.

Konuyla ilgili yapılan araştırmada, para alan kişinin medikalci olduğu PRP iğnesinin SGK tarafından karşılanmadığı öğrenildi.

Hastane içerisinde bu halde kendisini hastane çalışanı üzere göstererek çalışmalarına nasıl müsaade edildiği ise merak ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir