Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. İzmir Aliağa’da ‘deniz’den farkındalık

İzmir Aliağa’da ‘deniz’den farkındalık

ateshaber ateshaber -
28 0

İZMİR (İGFA) – Aliağa Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tertibinde balıkçı barınağında gerçekleştirilen aktiflikte Aliağa Kıyı Güvenlik ve İzmir Deniz Polisi Su Altı takımları taban paklığı yaptı.

Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar ve beraberindekiler Aliağa Deniz Polisi Denetim Botuyla denize açılarak zelzeleden etkilenen tüm vatandaşlar anısına suya hürmet çelengi bıraktı.

‘5 Haziran Dünya Etraf Günü’ münasebetiyle yapılan aktifliğe Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, Garnizon Kumandanı Albay Faruk Altun, Aliağa Cezaevi Jandarma Tabur Kumandanı Yarbay Volkan Gürler, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ömür Avcı, Kıyı Güvenlik Bot Komutanlığından Teğmen Halil İbrahim Arslan, İlçe Müftüsü Ramazan Coşkun, İzmir Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Eserleri Şube Müdürü Hakan Borucuoğlu, Aliağa İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz, İlçe Sıhhat Müdürü Dr. Özkan Orhun, Aliağa İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mazlum Selim Aksakal, Aliağa Belediyesi Paklık İşleri Müdürü Handan Çetiner Tatlı, Aliağa Orman İşletme Şefi Oktay Atalay Dikmen, İMEAK DTO Aliağa Şubesi İdare Heyeti Lideri Adem Şimşek, Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği (ALDER) Lideri Naci Biçer, S.S. Su Eserleri Kooperatifi Lideri Hakan Şengül ve öğrenciler katıldı.

Su altı grupları tarafından yapılan taban temizliğinin yanı sıra Aliağa Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gruplar ile öğrenciler kıyı paklığı yaptı. Denizden çıkarılan az sayıdaki atıklar kıyıda sergilenirken Aliağa Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi tarafından okullar ortası düzenlenen etraf temalı fotoğraflar de sergilenerek iştirakçilerin beğenisine sunuldu.

Çevre paklığı ve farkındalık oluşturmak için kıymetli bir aktifliğe imza atıldığını söz eden Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, “Geleceğimiz olan çocuklarımıza daha pak bir Aliağa bırakmak için çalışıyoruz. Aktifliğe katılan, emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir