Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. İsmet Büyükataman’dan mahallî seçim iletisi

İsmet Büyükataman’dan mahallî seçim iletisi

ateshaber ateshaber -
40 0

BURSA (İGFA) – Partisinin bayramlaşma merasiminde konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Türkiye için hayati değere sahip bir seçim sürecinin geride kaldığını hatırlattı.

Bu süreçte tüm algı operasyonlarına, provokasyon teşebbüslerine, tahriklere karşın; Türkiye’nin tüm dünyada örnek teşkil edecek demokratik bir olgunluk sergilediğini vurgulayan Büyükataman, “Büyük Türk milletinin iradesi sandığa yansımış ve Cumhuriyet tarihimizin en yüksek iştirakli seçimlerinden biri gerçekleşmiştir. Aziz milletimiz kararını Cumhur İttifakı’ndan yana vermiş, ülkemizin bekasına sahip çıkmıştır. Düzmece anketlerle partimizin oylarını düşük gösteren, “MHP Bitti” algısı yapan satılık anket şirketleri 14 Mayıs’ta yerle bir olmuştur. FETÖ kaybetmiş, PKK kaybetmiş, Zillet İttifakı sandığa gömülmüş, Cumhur İttifakı kazanmıştır” dedi.
YENİ AMAÇ ANAYASA
Türkiye’nin şahlanma, Türk ve Türkiye Yüzyılı maksatlarına ulaşma periyodu olduğunu kaydeden İsmet Büyükataman, “Önümüzdeki periyotta Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye’nin gereksinimi olan sivil, geniş iştirakli, herkesi kapsayan, yeni idare sisteminin ruhuna ve dokusuna uygun yeni bir anayasa hazırlığı için üzerine düşeni yapacaktır. Bu kapsamda Genel Liderimiz Devlet Bahçeli’nin açıkladığı “Cumhuriyet’in 100. Yılında 100 Unsurluk Yeni Anayasa” teklif metnimiz de müzakere edilmek için hazırdır. Türkiye 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek Mahalli Yönetimler seçimine yanlışsız ilerliyor. Allah’ın müsaadesi ve milletimizin iradesi ile 31 Mart Mahalli Yönetimler seçimlerinde, Türkiye yükselen prestijine, Türk ve Türkiye Yüzyılına yakışır hizmet anlayışına kavuşacak” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir