Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. İpsala Gümrüğü’nde tır operasyonu

İpsala Gümrüğü’nde tır operasyonu

ateshaber ateshaber -
23 0

Erdoğan DEMİR/ Keşan Postası (EDİRNE İGFA)
Kaçakçıların kelam konusu araçlarla ülkemize yasal biçimde giriş yapıp sonrasında araçları yasa dışı ticari faaliyetlerde kullanacakları takımlarca ortaya çıkarıldı.

İpsala Gümrük Koruma Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü takımları kaçakçılık çaba kapsamında yürütülen çalışmalarda ülkemize bırakılma riski taşıyan araçları gerçekleştirdikleri tahlillerle incelemeye aldı. Takımlarca yükü “boş” olarak gelen üç tıra yönelik yapılan denetimler esnasında araç şoförleri ve araçlarda bulunan başka şahısların kuşkulu hal ve hareketleri takımların gözünden kaçmadı.

Araçlar ve şahıslar üzerinde yapılan incelemelerde kelam konusu araçların ülkemize getirilerek modüllere ayrılacağı ve bu kesimlerin yasa dışı olarak iç piyasaya sürüleceği tespit edildi. Genişletilen operasyonda birebir maksatla ülkemize getirilen 12 adet tırın daha olduğu belirlendi. Grupların özverili çalışmaları sonucunda büyük bir kaçakçılık teşebbüsünün önüne geçildi. Tespit edilen tırların 32 milyon 205 bin lira pahasında olduğu anlaşıldı. Olaya ait soruşturma İpsala Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde devam ediyor.

Gümrük Koruma takımlarının gerçekleştirdiği tespit sayesinde milyonlarca liralık kaçakçılığın önüne geçilmiştir. Kelam konusu araçların tespiti sonucunda bir taraftan kullanılmış araç kesimlerinin sıfır eser olarak tüketicilere satılmasının önüne geçilmiş, başka taraftan bu kesimlerin satışını gerçekleştiren dürüst tacirlerin hakkının gözetilmesi sağlandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir