Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. İnegöl’den 4 atlet Dünya Şampiyonası’nda

İnegöl’den 4 atlet Dünya Şampiyonası’nda

ateshaber ateshaber -
26 0

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediye Lideri Alper Taban’ın misyona geldiği günden bu yana gençlerin spor alanında kendilerini daha da geliştirmesi ismine sağladığı imkânlar, kente değerli kazanımlar getirmeye devam ediyor.

9-11 Haziran tarihinde Amasya’da düzenlenen 55 vilayetten 800 atletin katıldığı U14 Oryantiring Türkiye Şampiyonasında 5 kupa ve 18 Madalyayla yarışa damgasını vuran İnegöl Belediyespor DOSTUM Oryantiring Ekibi Türkiye Şampiyonu oldu.

İNEGÖL’DEN 4 SPORTMEN AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONASINDA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

İnegöl Belediyespor DOSTUM Oryantiring Ekibi atletlerinden Aleyna Minden, Azra Coşkun, Gürhan Horasanlı ve Sudenaz Külah 2022-2023 dönemi Ulusal Grubuna seçilerek 13-20 Haziran tarihleri ortasında Bolu’da katılacakları ulusal ekip hazırlık kampından sonra Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında hem ülkemizi hem de kentimizi temsil edecek.

İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, İnegöl Belediyespor DOSTUM Oryantiring Ekibi atletlerini tebrik ederek, “Oryantiring kadromuzu elde ettikleri muvaffakiyetten ötürü tebrik ediyorum. Antrenörleri ile birlikte kent şehir müsabakalara katılarak her gittikleri yerden başarılarla dönüyorlar. Birinci günden bu yana en kıymetli yatırımın geleceğimizin teminatı gençlerimize yapılacak yatırımlar olduğunu vurguluyorduk. Bugün bu yatırımların meyvesini verdiğini daha da çok görmüş olduk. Bir yandan belediyecilik çalışmalarımızı sürdürürken başka yandan da çocuklarımızı ve gençlerimizi berbat alışkanlıklardan uzak tutacak spor aktivitelerimize ağırlaştırıyoruz. Çocuklarımız spor eğitimlerini temelden alarak işte gördüğümüz başarılara imza atıyorlar. Antrenörlerimiz ve atletlerimizi elde ettikleri başarılardan ötürü kutluyorum. Ulusal Gruba seçilen Aleyna Minden, Azra Coşkun, Gürhan Horasanlı ve Sudenaz Külah isimli atletlerimizi da ayrıyeten tebrik ediyorum. Avrupa’da ve Dünya’da hem ülkemizi hem de kentimizi temsil edecekler. Kendilerine katılacakları şampiyonalarda muvaffakiyetler diliyorum. Grubumuzla her vakit gurur duyuyorum” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir