Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. İmamoğlu, yangın bölgesinde incelemelerde bulundu

İmamoğlu, yangın bölgesinde incelemelerde bulundu

ateshaber ateshaber -
26 0

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Başakşehir İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde 11 Haziran’da çıkan yangınla küle dönen ve çöken 6 katlı fabrika etrafında incelemelerde bulundu.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ve İBB İtfaiye Daire Lideri Remzi Albayrak, mahsur kalan 8 emekçinin itfaiye gruplarınca kurtarılışı, yangının çıkış nedeni ve yanan binanın imalat süreçleriyle ilgili İmamoğlu’nu bilgilendirdi. Yanan ve akabinde kısa müddette çökmeye başlayan binanın, 3 farklı vakit diliminde inşa edilip birbirine eklemlendiğini aktaran Albayrak, bu nedenle iç kısımlardaki yangına müdahale etmekte zorlandıklarını lisana getirdi.

Başkan İmamoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bir can kaybı olmaması, hepimiz için sevindirici. İnsanların ondan evvel tahliye olması sevindirici. Çok yakın arada bulunan tesislere hiçbir formda yangının sıçramadan denetim altına alınıp, söndürülmesi değerli. Ben, bütün itfaiyeci grubumuza, Daire Liderimizden erlerine varıncaya kadar emeklerine teşekkür ediyorum” dedi.

Binanın her bir katının 5500 metrekareden oluştuğu bilgisini paylaşan Albayrak, binanın kısmen çökme sürecini de “Normalde böylesi bir bina, 2-3 gün süren yangınlardan sonra kendisini bırakırken, bu bina, daha birinci gün dolmadan kendini yavaş yavaş bırakmaya başlıyor” transferinde bulundu. Binada 10 farklı iş kolunda faaliyet gösteren işletmeler olduğunu kaydeden Albayrak, bu firmaların bir kısmında parlayıcı, patlayıcı ve yanıcı gereçlerinin olduğunu tespit ettiklerini vurguladı. Gibisi bir yangının 2011’de yaşandığını ve söndürme süreçlerinin 6 gün sürdüğünü belirten Albayrak, “Dolayısıyla böylesi bir yangını bizim 60 saat içerisinde söndürebilmemiz, denetim altına alabilmemiz bizim de bir başarımız” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir