Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. İçişleri’nden ‘Paravan’ Operasyonu: 237 gözaltı

İçişleri’nden ‘Paravan’ Operasyonu: 237 gözaltı

ateshaber ateshaber -
29 0

ANKARA (İGFA) – İçişleri Bakanlığı, yüzlerce vatandaşı mağdur eden ve devleti milyonlarca lira ziyana uğratan mali cürüm örgütlerine yönelik Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları ve KOM Başkanlığı koordinesinde yaklaşık 6 aydır yürütülen planlı çalışmalarla ilgili operasyon düzenledi.

Mali Hata Örgütlerine yönelik 47 vilayette 490 gaye şahsa yönelik ‘Paravan’ isimli operasyonun İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya duyurdu. Bakan Yerlikaya, şu ana kadar 237 şahıs gözaltına alındığını belirtti.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, yaklaşık 6 aydır yürütülen planlı çalışmalar sonucunda; Nitelikli Dolandırıcılık, Resmi ve Özel Dokümanda Sahtecilik, Parada Sahtecilik, İhaleye Fesat Karıştırma, Vergi Yöntem Kanununa Muhalefet, İmtihan Usulsüzlükleri (6114 SKM), Tefecilik (Klasik ve Pos Tefeciliği)suçlarını işledikleri tespit edilen 490 maksat şahsa yönelik, Mali Cürümler kapsamında 47 vilayette sabah saatlerinde düzenlendiği belirtildi.

Operasyonlarda 237 şahsın yakalanarak gözaltına alındığını ve şüphelilerin ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise 3 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet şarjör, 102 adet fişek, 9 adet farklı şahıslar ismine düzenlenmiş engelli sıhhat raporu, Çok sayıda düzmece olduğu bedellendirilen altın ve ziynet eşyası, Ayrıyeten çeşitli dokümanlar ele geçirildiği kaydedildi.

Paravan Operasyonu’nun tüm süratiyle devam ettiği belirtilen açıklamada, “Önceliğimiz; devletimizin ve vatandaşlarımızın menfaatleridir. Kabahat ve suçlularla uğraşımız kararlılıkla devam edecek” tabirlerinin altı çizildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir