Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Hünkar Çayırı’nın pehlivanı muhakkak oldu

Hünkar Çayırı’nın pehlivanı muhakkak oldu

ateshaber ateshaber -
26 0

KOCAELİ (İGFA) – Gebze Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve klâsik hale getirilen yağlı güreş karşılaşmalarının 28.’si Lider Büyükgöz’ün konut sahipliğinde Hünkar Çayırı’nda düzenlendi.

750 pehlivan ve 42 başpehlivanın iştirakiyle minikler, teşvik, tozkoparan, ayak, deste küçük, deste büyük, küçük orta, büyük orta, başaltı ve baş pehlivanlık kategorilerinde düzenlenen ve tüm gün süren karşılaşmalarda pehlivanlar kıyasıya uğraş etti.Gebze Belediyesi, programa katılmak isteyen güreş severler için mahalle muhtarlıklarından otobüs seferleri düzenlendi.

Gebzelilerin ağır ilgi gösterdiği güreşlerde selamlama konuşması gerçekleştiren Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz, “Göreve geldiğimizde 7 bin 500 gencimizin spor altyapısı vardı. Bugün ise 60 bin gencimizin spor yapma imkanı mevcut. Bundan sonraki yolumuzda da rotamız aşikâr daima bir arada jenerasyonumuzu koruyacağız, insanımızı ihya edeceğiz. Tekrar teşrif edip geldiğiniz için her birinize başka ayrı teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

750 pehlivanın er meydanında verdiği çabanın kazananı Nedim Gürel olurken Gürel’e başpehlivanlık kupasını ise Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz takdim etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir