Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Hobiler mesleğe dönüşüyor

Hobiler mesleğe dönüşüyor

ateshaber ateshaber -
23 0

BALIKESİR (İGFA) – Balıkesir Meslek Edindirme Kursları (BALMEK), Susurluk’ta yeni yerinde vatandaşlara hizmet vermeye başladı. BALMEK, 15 ilçede; Balıkesir Pullusundan Coğrafik İşaretli İğne Oyası imaline, işaret lisanından bilgisayar işletmenliğine kadar 16 farklı branşta eğitimler veriyor. Manyas, Gömeç ve Balya’da yeni kurs merkezleri açmaya hazırlanan BALMEK’te 2019-2023 yılları ortasında yüzde 88’den fazlası bayan olmak üzere 21 bin 3 kursiyer eğitim aldı. Eğitim alan kursiyerlerden 18 bin 562’si bayan, 2 bin 441’i ise erkek. Susurluk’ta gerçekleştirilen açılış merasimine katılan Türkiye Belediyeler Birliği ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz, BALMEK’in hobileri mesleğe dönüştüren çok hoş ve büyük bir tertip haline geldiğini belirtti.

HEM BİREYLER HEM DE İKTİSAT İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Bilhassa bayanların iş gücüne faal iştirakini sağlamayı amaçlayan BALMEK tarafından açılan kursların, hem bireyler hem de Balıkesir iktisadı için çok bedelli olduğunu vurgulayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz, “Biz Balıkesir’i, Susurluk’u seviyoruz. Susurluk’un iktisadı, huzuru, gençlerin geleceğe umutla bakması bizim için çok kıymetli. Türk Milleti, Türkiye Yüzyılının desteklenmesi istikametinde teveccüh gösterdi. Ülkemiz, dünya 5’ten büyüktür diyen bir anlayış ve güçlü bir başkanla yoluna devam ediyor” dedi.

KALKINMA YERELDEN BAŞLAR
Kalkınmanın yerelden başladığını vurgulayan Lider Yücel Yılmaz, “Bunun iki yolu var. Birincisi konutlarımıza sahip çıkacak, aile yapımızı koruyacağız. Anne ve bayan bizim için çok kıymetli. Gençlerimiz bizim için çok değerli. Türkiye’de yerli ve ulusal, gençlerine kıymet veren bir yapı var” açıklamasında bulundu. Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensip ve tavsiyeleri, tüm belediyelerin katıldığı seçimle Türkiye Belediyeler Birliği Lideri seçildiğini söyleyen Yılmaz, “Bu Balıkesir için birlik ve beraberliğin yansıması. Ayrım yapmadan hizmet edebilme, bu memlekete âşık olmanın yansıması” açıklamasında bulundu.

HOBİLER MESLEĞE DÖNÜŞÜYOR
Lider Yücel Yılmaz, Balıkesir’i tüm Balıkesirlilerle birlikte, el ele Türkiye’de bilinen, huzurlu, konforlu, uygun eğitimin ve düzgün sıhhat hizmetlerinin verildiği dört dörtlük bir kent haline getirmek için çalıştıklarını söyledi. “Çok fazla göç almadan, kendi insanıyla bu kenti nasıl değiştiririz. Bunun için uğraş ediyoruz” diyen Yılmaz, Balıkesir Meslek Edindirme Kurslarının (BALMEK) hobileri mesleğe dönüştüren çok hoş ve büyük bir tertip haline geldiğini belirtti. Yılmaz, “Bu kurslarımızla 20 ilçemizde hem meslek edinmek isteyen hem vaktini güzel geçirmek isteyen hem de toplumsallaşmak isteyen vatandaşlara hizmet veriyoruz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir