Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Hayvan üreticilerine balya takviyesi

Hayvan üreticilerine balya takviyesi

ateshaber ateshaber -
22 0

ESKİŞEHİR (İGFA) – Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin artan maliyetler sebebiyle üretmekte zorluk çeken çiftçiler ve hayvan üreticileri için hayata geçirdiği projeler, can suyu olmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi yerlerine ekilen mahsullerin çiftçilere dayanak, geçimini hayvancılıkla yapan üreticilere ise yem olarak hibe edildiği çalışmalar tüm süratiyle sürüyor. Bu kapsamda hasat edilen yoncalar balya haline getirilerek Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri tarafından İnönü ilçesinde bulunan Eskişehir İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği üyesi üreticilere teslim edildi.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından birlik üyesi 40 yetiştiricinin her birine 20 şer adet olmak üzere toplam 800 adet yonca balyası takviyesi sağlandı. Üreticilerin teslim aldığı balyalar, kamyon ve römorklu traktörlerle taşınırken üreticiler verilen balya takviyesi nedeniyle Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

Manda yetiştiricileri bilhassa hayvan üretiminin balya, saman ve yem fiyatları nedeniyle çok güç bir hale geldiğini belirterek, verilen her takviyenin kendileri için çok kıymetli olduğunu ve üretime devam edebilmeleri için bu tıp dayanakların kendilerine can suyu olduğunu tabir ettiler.

Teslimatta yetiştiricilerle bir ortaya gelen Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Lideri Sibel Benek de Büyükşehir Belediyesi olarak üreticilerin her vakit yanında olduklarını belirterek sağlanan takviyelerin süreceğini vurguladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir