Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. EYODER’de Onur Ünlü tekrar lider seçildi

EYODER’de Onur Ünlü tekrar lider seçildi

ateshaber ateshaber -
35 0

ANKARA (İGFA) – Enerji verimliliği kesiminin sağlıklı bir formda gelişmesine katkı sağlamak emeliyle faaliyetlerini sürdüren Güç Verimliliği ve İdaresi Derneği’nin (EYODER),13. Olağan Genel Şura Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda EYODER İdare Şurası, Kontrol Heyeti ve Onur Konseyi üyelerinin seçimi yapıldı. Yeni idare heyeti birinci toplantısında, mevcut İdare Heyeti Lideri Onur Ünlü’yübir sefer daha lider seçti. Yeni idarede lider yardımcılığı vazifesini, bir evvelki periyotta olduğu üzere Dr. Kubilay Kavak ve Prof. Dr. Sermin Onaygil üstlendi. Geçtiğimiz periyodun idare şurası üyelerinden Yasemin Somuncu ise yeni devirde Genel Sekreter olarak çalışmalarını sürdürecek.

ONUR ÜNLÜ: “SEKTÖR OLARAK BİRLİKTE HAREKET ETMEYİ BAŞARDIK”

EYODER İdare Konseyi Lideri Onur Ünlü, seçimin akabinde yaptığı konuşmada geçmiş devir faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

2021 yılında misyona geldiklerinde ‘Sürdürülebilir Büyüme için Daima Birlikte’ mottosuyla hareket etmeyi vadettiklerini hatırlatan Ünlü, evvelki devirde kendi isimlerine değerli başarılardan birinin de yurt içi ve yurt dışından bölüm temsilcilerini buluşturdukları ‘Gelecek Verimlilikte’ temalı kongreler olduğunu söyledi. Ünlü, en yeni ve öncelikli amaçlarımızdan biri ise milletlerarası sertifikalı eğitim programları düzenlemek olacağını belirterek, “Bilindiği üzere bu eğitimler yurt dışında yapılıyor. Artık kesim temsilcilerimiz başta ölçme ve doğrulama ile proje finansmanı olmak üzere pek çok husustaki eğitimi ülkemizde alabilecek. Bunun için çalışmalarımıza başladık. Eğitimler ve sertifikalar, üye yapımızın kapasitesinin gelişmesine ve üyelerimizin memleketler arası pazarlara daha fazla açılmasına da büyük katkı sağlayacak” diye konuştu.

Onur Ünlü başkanlığındaki EYODER İdare Heyeti’nde, Lider yardımcılıkların Dr. Kubilay Kavak ile Prof. Dr. Sermin Onaygil seçilirken, Dilek Gürkan Sayman, Onur Günduru Yazman, Yasemin Somuncu Genel Sekreter oldu. Yeni periyot idarede üyeliklere ise, Ekrem Erkut, Hakan Olcay, Mustafa Güngör ve M. Serkan Emin seçildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir