Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. EÜD Lideri’nden ‘termik santral’ açıklaması

EÜD Lideri’nden ‘termik santral’ açıklaması

ateshaber ateshaber -
26 0

İSTANBUL (İGFA) -Elektrik Üreticileri Derneği’nin (EÜD) idare konseyi yeni devir birinci toplantısını YK Güç bünyesindeki Yeniköy Termik Santrali’nde gerçekleştirdi. YK Güç Genel Müdürü M. Serhat Dinç’in mesken sahipliğinde yapılan toplantı sonunda EÜD İdare Şurası Lideri Cem Aşık, global güç arz güvenliği, Türkiye elektrik arz güvenliğinde yerli kaynakların ehemmiyeti ve YK Enerji’nin termik santralleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Küresel ölçekte güç arz güvenliği için çok hassa bir devirden geçilen şu günlerde yerli kaynaklarla yapılan elektrik üretiminin ehemmiyetine dikkat çeken Aşık, “Yerli kaynakların elektriğe dönüştürülmesi ve bunun kesintisiz bir biçimde yapılması epey kritik bir mevzu. Türkiye’nin arz güvenliğinde yerli kömür gelecek devirde de ehemmiyetini koruyacak ve yenilenebilir güç santrallerinin çalışmaları için gerekli yan hizmetleri sağlayacak. YK Güç, Yeniköy Kemerköy Termik Santralleri ile Türkiye’nin elektrik arz güvenliğinde büyük bir ehemmiyete sahip” dedi.

Aşık, Türkiye’nin güç arz güvenliğinde yerli kaynakların ehemmiyetine vurgu yaparak “Türkiye’nin arz güvenliğinde yerli kömür gelecek devirde de değerini koruyacak. YK Güç, hem yerli kaynakları kullanarak hem de verimlilik ve rehabilitasyon çalışmalarıyla değerli bir misyonu yerine getiriyor.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir