Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Eskihisar’da ‘Marmara Hepimizin’ aktifliği

Eskihisar’da ‘Marmara Hepimizin’ aktifliği

ateshaber ateshaber -
32 0

KOCAELİ (İGFA) – Gebze Belediyesi, “Marmara Hepimizin” sloganıyla Eskihisar kıyısında yüzey ve taban paklığı aktifliği düzenledi. Dünya Deniz Günü’nde Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz’ün mesken sahipliğinde Eskihisar kıyısında bir aktiflik düzenlendi.

Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit’in yanı sıra protokol ve öğrencilerin iştirakiyle ‘Marmara Hepimizin’ şiarıyla gerçekleştirilen aktiflikte yüzey ve taban paklığı yapıldı. Çeşitli firmaların, etraf gönüllülerinin ve profesyonel dalgıçların da katıldığı aktiflikte selamlama konuşması gerçekleştiren Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz, “Değerli Gebzeli hemşerilerim; Geçtiğimiz yıl Marmara Denizi’nde oluşan müsilaj nedeniyle Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Marmara Denizi Hareket Planı hazırlanmıştı. Bu kapsamda her yıl Marmara Denizi’nin hududunda bulunan belediyeler tarafından 8 Haziran Marmara Denizi günü ilan edilerek kutlamalar gerçekleştiriliyor.

DENİZDE TABAN TEMİZLİĞİ

Bu yıl da Marmara Denizi Günü’nü tıpkı şuur ve özveri ile kutlamayı hedefliyoruz. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın dayanağı ve Marmara Belediyeler Birliği uyumunda siz bedelli hemşerilerimizin iştiraki ile Marmara Denizini müsilaj ve atık tehditlerinden korumak ismine Marmara denizine kıyısı olan ilçelerde, belediyelerde de deniz paklığı ve kıyılarda paklık aktiflikleri düzenleniyor. Bu etkinliklerle maksadımız; daha pak ve yaşanabilir Gebze’dir. Bu doğrultuda 5 Haziran Dünya Etraf gününde Marmara Denizi için farkındalık oluşturduğumuz ve paydaşlarımızla ve halkımızla düzenlediğimiz bu etkinliğimize katılımınızdan ötürü teşekkür ediyorum. Marmara hepimizin sloganını benimseyerek denizlerimizi koruyalım temennisinde bulunuyorum” sözlerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir