Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Erciyes’e yatırımlar devam ediyor

Erciyes’e yatırımlar devam ediyor

ateshaber ateshaber -
25 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleşen Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2023 Yılı Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nda dünyaca ünlü kayak merkezi ile tanınan Erciyes’i yaz aylarında da sporun merkezi yapacak bir karar alındı.

ERCİYES, YÜKSEK İRTİFA İLE SPORUN MERKEZİ OLUYOR

Meclis’te Erciyes’in marka bedeline kıymet katacak kararla ilgili konuşan Lider Büyükkılıç, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye teşekkür ederek, “Erciyes Kayak Merkezi’mizle ilgili Haseki Bakanımıza teşekkür ederken, Yüksek İrtifa Kamp Merkezi ile ilgili de yaptığımız çalışmaları takip ediyorsunuz. Daha evvel iki tane saha yapmıştık, artık dört tane daha saha yaptık. Şuanda dördünü hizmete açıyoruz, altıya tamamlayacağız, toplam sekiz olacak. Ayrıyeten spor salonu ve yüzme havuzu da kelam konusu. Burayı sporun merkezi, kamp merkezi haline dönüştürme istikametinde çalışıyoruz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, geçen dönem yurt içi ve yurt dışından Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde kadroların kamp yaptığını hatırlatarak, merkezin Spor A.Ş. marifetiyle hizmet vereceğini kaydetti.

Başkan Büyükkılıç’ın meclisin onayına sunduğu 57’nci hususta, ‘Mülkiyeti Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin Hisarcık Mevkii Tekir Yaylası Kümeevler adresinde bulunan Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nin Kayseri Spor Aktiflikleri Turizm İnş. San. ve Tic. A.Ş.’ye tahsis edilmesi talebi’ görüşülerek, meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ TOPLAM 8 SAHA İLE HİZMET VERECEK

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan 1850 metre rakımda 2 futbol alanı ile profesyonel ekiplere hizmet veren Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi bölgesinde 4 adet sahanın da üretimi tamamlandı. Çalışmaları süren proje kapsamında toplam saha sayısı 8’e yükseltilirken merkezin olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu, atletizm pisti ve fitness merkezi ile profesyonel atletlerin ve ekiplerin gözdesi haline getirilmesi hedefleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir