Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Ege’nin yabancı lisanda eğitim veren birinci Hukuk Fakültesi

Ege’nin yabancı lisanda eğitim veren birinci Hukuk Fakültesi

ateshaber ateshaber -
25 0

İZMİR (İGFA) – Birinci yıl 60 kişilik kontenjan ile adayların karşısına çıkacak İKÇÜ Hukuk Fakültesi olarak uluslararasılaşmanın kıymet kazandığı yeni dünyada, hukuk alanında yenilikçi yaklaşımlar sunmayı hedeflediklerini kaydeden Dekan Prof. Dr. Kerem Batır, çağın beklentilerine karşılık veren bir hukuk eğitimi vereceklerini aktardı.

Prof. Dr. Batır, “Öğrencilerimizin hem ana lisanlarında hem de İngilizce ile kendilerini tabir edebilmeleri ve meslekte kâfi olabilmeleri için nitelikli ve çağın beklentilerine karşılık veren bir hukuk eğitimi vereceğiz. Ezberci değil, analitik bir eğitim vereceğiz. Global vizyona sahip, teknolojik gelişmelere açık, çağın gerekliliklerini takip edebilir bir eğitim almak istiyorlarsa gençlerimizi fakültemize bekliyoruz” dedi.

İKÇÜ’DEN DONANIMLI MİLLETLERARASI HUKUKÇU PROFİLİ

İlk öğrenciler ile buluşacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Dekan Prof. Dr. Kerem Batır, maksatlarına uluslararasılaşmayı koyan İKÇÜ’de, memleketler arası hukuktan ve öteki ülkelerin yargı sistemlerinden haberdar olan, sorun oluşmadan çözmeye odaklı bir hukukçu profili yetiştireceklerini tabir etti. Prof. Dr. Batır, “Küreselleşen dünyada hukukçuların artık kendi iç hukuklarını bilmeleri yetmiyor, dünyayı takip edip milletlerarası manada geçerli kuralları ve normları da bilmeleri gerekiyor. Bizim birinci gayemiz çağı hakikat okuyan ve çağın gerektirdiği donanıma sahip hukukçular yetiştirmek. Bu çerçevede, Erasmus mutabakatları ile öğrencilerin eğitimlerinin bir periyodunu yurtdışında geçirmelerini sağlayacak çalışmalar da yürütüyoruz” diye konuştu.

Yeni kurulan bir fakülte olarak genç ve dinamik bir akademik takıma sahip olduklarını kaydeden Prof. Dr. Batır, İngilizce ve Türkçe temel eğitimin yanında öğrencilerinin talepleri doğrultusunda; seçmeli ders olarak Hukuk Almancası, Hukuk İngilizcesi, Hukuk Fransızcası, Hukuk İspanyolcası derslerinin de eklenebileceğini söyledi. Prof. Dr. Batır, “ABD’de ve Fransa’da yüksek lisans ve doktora yapan, Almanya’da eğitim alan akademisyenlerden oluşan bir takıma sahibiz. Her yıl takımımıza yapacağımız yeni desteklerle çok daha geniş bir takıma sahip olacağız. Yeni kurulan bir fakülte olmamıza karşın takımımız şu anda bile pek çok esaslı fakültenin üstündedir” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir