Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Efes havacılıkta doruğa oynayacak

Efes havacılıkta doruğa oynayacak

ateshaber ateshaber -
28 0

İZMİR (İGFA) – Türkiye’nin havacılık ve uzay sanayine yönelik yatırımları aralıksız sürerken; sivil havacılık bölümünün katıldığı etkinliklerde ise iş dünyasının temsilcileri, üniversiteler, kamu kurumları, kesim profesyonelleri ve havacılık dünyasının meraklıları bir ortaya geliyor.

Bunlardan birisi olan Türkiye’nin birinci ve tek Havacılık Eğitim Fuarı IFTE-2023’e katılan Dokuz Eylül Üniversitesi Efes Meslek Yüksekokulu (MYO), burada açtığı stant ile ağır ilgi gördü.

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Sınırlar Terminalinde gerçekleştirilen fuarda; ziyaretçilere üniversite ve sivili havacılık eğitimi hakkında bilgi verdiklerini tabir eden Efes MYO Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Program Lideri Öğr. Gör. Suat Yıldırım, pilot, kabin memuru, teknisyen ve yer hizmetleri çalışanı gereksinimini gidermek isteyen havacılık şirketleriyle de görüştüklerini söyledi.

Her yıl binlerce ziyaretçinin bu cins tertiplere katıldığını kaydeden Yıldırım, “Sivil havacılık, günümüzün yükselen ve ilgi duyulan kesimlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Hem iktisada ve globalleşmeye katkısı hem istihdam imkanları ile bu alan, ülkeler açısından da stratejik pozisyonda yer alıyor. Türkiye’nin havacılık ve uzay sanayindeki maksatlarını; kesimin gücünü ve kabiliyetini ise bu tıp etkinliklerde daha yeterli görme imkanı buluyoruz. Bu bağlamda ülkemizin yükseköğretimdeki siyasetlerini da yakından takip ediyoruz” diye konuştu. Bölüme olan ilgini arzı da artırdığını söz eden Yıldırım, “Bu noktada araştırma üniversitesi olarak, bünyemizdeki ilgili kısım ve programlarımız ile sürece katkı sağlamayı hedefliyoruz. Rektörümüz Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın talimatları doğrultusunda hem üniversitemizdeki akademik faaliyetleri hem de öğrenciler ile araştırmacılara sunduğumuz imkanları anlatıyoruz” dedi.

Fuara okulu ve programı temsilen Öğr. Gör. Ayberk Tutkun ile katıldıklarını kaydeden Yıldırım, “İki gün boyunca bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunduk. Standımızı ziyaret eden Devlet Hava Meydan İşletmesi Eski Genel Müdürü Orhan Birdal, HEAŞ Eğitim Müdürü Vefa Arıkan, Pegasus Havayolları Temel Eğitim Müdürü Korhan Çelik, Eskişehir Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Savaş Selahattin Ateş ve TASSA Havayolları Kabin Memurları Derneği üyeleri ile son derece verimli görüşmeler yaptık. Maksadımız, gençlere sivil havacılık dalını sevdirmek ve birçok fırsat sunduğumuz mezunlarımız ile dalda tepeye oynamak. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz” sözünde bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir