Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Dünyanın en uygunları Sakarya’daki büyük yarışta start alıyor

Dünyanın en uygunları Sakarya’daki büyük yarışta start alıyor

ateshaber ateshaber -
34 0

SAKARYA (İGFA) – Sakarya’nın mesken sahipliği yapacağı Dünya’nın en heyecanlı bisiklet yarışı olan UCI BMX Racing World Cup Series 1-2 Round(Dünya Kupası Serisi 1. Ve 2. Tur) yarışlarının basın toplantısı Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde gerçekleştirildi.

10 raunttan oluşan Dünya Kupası serisinin birinci iki etabı Sakarya’da 3-4 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Hollanda, Fransa ve Arjantin olmak üzere 3 başka ülkede daha Dünya Kupası serileri 13-14 Ekim tarihlerinde koşulacak. 9. ve 10. Rauntlar ise Arjantin’de sona erecek.

25 ekipten 250 atletin katılacağı ve 23 yaş altı erkekler, seçkine erkekler, seçkine bayanlar olmak üzere 3 farklı kategoride gerçekleşecek yarışlarda dünyanın en güzelleri pedal çevirecek.Bisiklet Vadisinde gerçekleşen basım toplantısında favori sportmenler görüşlerini paylaştı.

İki Olimpiyat Bronz Madalya sahibi usta bisikletçi Kolombiyalı Carlos Ramirez, “Daha evvel burada yarışmıştım. Evvelki yarışıma nazaran birazcık parkurun değiştiğini gördüm. Burada olmak her türlü hoş. Dünya Kupasının birinci serisi burada başlayacak. Çok farklı bir yarış olacağını düşünüyorum. Bir sürü argümanlı sportmen var. Herke çok güzel hazırlanmış. Burada olmaktan ötürü çok memnunum. Umut ederim ki hoş bir yarış geçer” diye konuştu.

Son Dünya Kupası serilerinin şampiyonu ve tertibin favori isimlerinden biri olan İsviçreli SimonMarquart, “Hazır olduğumuzu düşünüyoruz. Sakarya’da hakikaten çok hoş anılarım var. Yarışı heyecanla bekliyorum” dedi. 2021 yılında dünya kupası serisini kazanan isim olan Fransız SylvainAndre ise Dünya Kupası gayretlerinde elinden gelen her şeyi vereceklerini söyledi.

Kadınlarda Olimpiyat şampiyonu Britanyalı BethanySchriever, “Burası sahiden çok güzel bir parkur teknik dönüşte düştüğümüz birinci parkur oldu. Bilhassa parkurun son kısmında çok teknik bir yer var ve büyük bir sprint de bizi bekliyor. Parkurunrenklerini çok sevdim. Mavi köşeler sahiden heyecan verici ve yarışmak için heyecanla bekliyoruz” diye konuştu.

Dünya Kupaları serilerinde 27 şampiyonluğu olan ve tertibin favorisi olarak gösterilen Hollandalı Laura Smulders, “Geçen dönem nitekim değerli bir dönemdi.Buraya da yeterli hazırlandık.Kendimi çok hazır hissediyorum. Sakarya’da başlayan bu Dünya Kupası serisini heyecanla bekliyorum. Hoş bir yarış olacak” dedi. Amerika Şampiyonu FeliciaStancilise yeni döneme yeterli hazırlandığınıve Türkiye’de olduğu için memnun olduğunu tabir etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir