Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Dokuz Eylül bu sefer Kırgızistan’la el sıkıştı

Dokuz Eylül bu sefer Kırgızistan’la el sıkıştı

ateshaber ateshaber -
16 0

İZMİR (İGFA) – Türkiye’nin saygın yükseköğretim kurumlarından birisi olan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), milletlerarasılaşma misyonu çerçevesinde iş birliği yaptığı dünya üniversitelerine bir yenisini daha ekledi.

DEÜ bu defa de Kırgızistan Milletlerarası Üniversitesi ile akademik iş birliği protokolü imzaladı.

DEÜ Rektörlük Binası’nda gerçekleştirilen protokol imza merasimine, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Kırgızistan Memleketler arası Üniversite Rektörü Asylbek Aidaraliev, Rektör Yardımcısı Baatyrbek Akylbekov, DEÜ Üst İdaresi ve DEÜ Dış Bağlantılar Koordinatörü Prof. Dr. Olgun Çiçek katıldılar.

Törende konuşan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, yakın münasebetler geliştirdikleri Türk Dünyası’ndan farklı yükseköğretim kurumları ile iş birliklerine son derece değer verdiklerini tabir etti.

Rektör Hotar, imzalanan protokolün hem DEÜ’lü akademisyenler hem de öğrenciler ismine değerli kazanımlar sağlayacağını belirterek, “Başarılı performansı ile ‘Araştırma üniversitesi’ beratı almaya hak kazanan Dokuz Eylül Üniversitesi olarak, öğretim ve araştırma faaliyetlerimizi global iş birlikleri ile desteklemeye ihtimam gösteriyoruz. Bilhassa Türk Dünyası ile olan kültürel bağlarımızı akademik ve bilimsel çalışmalar ile zenginleştirerek, ortak faaliyetlerin yürütüldüğü platformlar oluşturmayı arzuluyoruz. Protokolün güzel olmasını diliyor, konuklarımıza ve mensuplarımıza katkıları için teşekkür ediyor; emsal iş birliği adımlarını farklı kulvarlarda da yürütmeyi hedeflediğimizi belirtmek istiyoruz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir