Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Dijital dönüşüm yeni fırsatlar sunuyor

Dijital dönüşüm yeni fırsatlar sunuyor

ateshaber ateshaber -
27 0

BURSA (İGFA) – İletişim Yazılım tarafından düzenlenen ve sanayi önderlerini, uzmanları ve akademisyenleri bir ortaya getirerek dijital dönüşümün fabrikalar üzerindeki tesirini ele alan aktiflikte, yeni teknolojilerin, otomasyonun, data analitiğinin ve yapay zekanın fabrika operasyonlarına nasıl entegre edildiği konuşuldu.

Etkinlikte, uzmanların sunumları, tartışmalar ve kendi fabrikalarında dijital dönüşüm uygulamalarını aktaran profesyoneller de yer aldı.

İletişim Yazılım tarafından Almira Otel’de düzenlenen, “Geleceğin Fabrikalarında Dijital Teknolojiler ve Sanayi 4.0 Uygulamaları” başlıklı etkinliğinde konuşan Bağlantı Yazılım İdare Şurası Lideri Tuncer Hatunoğlu, “Geleceğin fabrikaları dijital dönüşümün getirdiği belirsizliklerle karşı karşıya kalırken, tıpkı vakitte büyük fırsatlar sunmaktadır. Bu konferans, dal profesyonellerine ve karar vericilere, bu belirsizliklerle başa çıkmak ve fırsatları pahalandırmak için gerekli bilgi ve görüşleri sağlamayı amaçlamıştı. Ayrıyeten, fabrikaların dijital dönüşüm seyahatinde muvaffakiyete ulaşmaları için nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini paylaşarak iştirakçilere ilham vermeyi de hedefliyoruz” diye konuştu.

Etkinlik boyunca, fabrika idaresi sistemleri (MES) ve iş süreçleri idaresi (BPM) üzere temel hususlar ele alınırken, dijital dönüşümün başarılı bir biçimde gerçekleştirilmesi için stratejik yaklaşımlar, teknoloji entegrasyonu ve verimlilik artışı üzere mevzularda da pratik bilgiler sunuldu.

İletişim Yazılım’ın kendi tasarımı olan ve yenilikçi teknolojilerin sergilendiği model fabrika da fuar alanı da iştirakçilerin ağır ilgisini çekti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir