Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Denizi kirletenlere caydırıcı yasa önerisi

Denizi kirletenlere caydırıcı yasa önerisi

ateshaber ateshaber -
27 0

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli’nin İzmit Belediyesi STK ve Esnaf Masası Koordinatörü Eray Bodur toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda Körfezi kirleten gemilere verilen cezayla övünen bir anlayış olduğunu tabir etti. Bodur paylaşımında şu tabirleri kullandı: “Ne kadar TL ceza kesildiğinin ne kıymeti var? Denizimiz hunharca kirletiliyor ve atılan o atıklar suyumuzu yıllarca kirli bırakıyor. Deniz popülasyonu yok olup giderken para cezası tedbiri ne kadar caydırıcı?

“CEZA KESTİK DİYE ÖVÜNEN BİR ANLAYIŞ VAR”

Yabancı gemiler sanki avrupa ülkelerinde bu biçimde hemde körfez üzere bir denizde bu atıkları bırakabiliyormu mu? Ben Avrupa ülkelerinin liman kentlerinde ne bu türlü atık bırakan gemiler gördüm ne de ceza kesen belediyeler. Lakin bizde kesilen cezayla övünen anlayış var.

“DENİZLERİMİZİN KİRLETİLMESİNE PÜRÜZ OLAMIYORLAR”

Cezaların gelir kapısına dönmüş olmasından büyük kuşku duymuyor değilim. Yazık ki denizlerimizin kirletilmesine mani olamayan, atık atanları yalnızca parayla legal kılan anlayış var. Acil düzenleme gelmeli, atık ceddin ruhsat iptalinden, ticari men’den, mahpus cezasına kadar caydırıcı tüm yasalar hemen getirilmeli.! Aksi halde geleceğimiz yüzlerce yıl tehlike altında.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir