Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. ‘Deniz Baykal’ ismi memleketi Antalya’da spor kompleksine verildi

‘Deniz Baykal’ ismi memleketi Antalya’da spor kompleksine verildi

ateshaber ateshaber -
31 0

ANTALYA (İGFA) – TBMM’ye 1973’te Antalya milletvekili olarak giren Maliye, Güç ve Tabi Kaynaklar, Dışişleri bakanlıkları ile Başbakan Yardımcılığı vazifelerin yürüten ve 11 Şubat’ta hayata veda eden CHP’nin 4’üncü Genel Lideri Deniz Baykal’ın ismi memleketinde spor kompleksine verildi.

Merhum Deniz Baykal’ın isminin verildiği spor kompleksi birebir vakitte Antalya’daki konutunun de bulunduğu Muratpaşa ilçesinde yer alıyor. Muratpaşa Belediyesi’nce Kızılarık Mahallesi’nde 8 bin metrekare alanda inşaatı devam eden spor kompleksi bu yıl içinde tamamlanacak. Karar, Muratpaşa Belediye Meclisi’nde siyasi parti kümelerinin oy birliğiyle alındı.

Belediye Lideri Ümit Uysal, kararın akabinde, “Rahmetli Deniz Baykal, Türkiye siyasetinin çok kıymetli aktörlerinden biriydi. Antalya siyasetine de geçtiğimiz asırda damgasını vurmuş çok kıymetli bir siyasetçiydi. Hepimizin büyüğüydü. Onun anısını yaşatmak için bir uğraş içindeydik. Fakat nispeten farklı bir tesis olsun istedik. Kızılarık Mahallemizde, imali devam eden bir spor kompleksimiz var. Oraya ismini vermeyi uygun bulduk. Meclisimiz, oy birliğiyle kabul etti. Tüm meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir