Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Sayıştay’ın yeri doldurulamaz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Sayıştay’ın yeri doldurulamaz”

ateshaber ateshaber -
33 0

ANKARA (İGFA) –Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sayıştay’ın 161. Kuruluş Yıl Dönümü Programı‘nda konuştu

Sayıştay’ın, kuruluşundan bu yana geçen müddette devlet organları içinde müstesna bir pozisyona sahip olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2010 yılında Sayıştay’ın yapısını tekrar düzenleyerek yüksek kontrol organı ve hesap mahkemesi hüviyetine kavuşturduklarını söyledi.

Türkiye’nin mali istikrarına katkı vermek üzere gelirlerin ve sarfiyatların denetim altına alınmasında Sayıştay’ın yerinin doldurulamayacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sayıştay’ın TBMM ismine yürüttüğü faaliyetlerle 85 milyonun tamamının hakkını ve hukukunu koruduğunu vurguladı.

“TÜRKİYE YÜZYILI KAPSAMLI BİR YOL HARİTASIDIR”

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim 2023’te, Cumhuriyet’in 100. kuruluş yıl dönümüne kavuşacağını, 85 milyonun tüm farklılıkları bir tarafa bırakarak Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutlayacağını söyledi.

Maziden atiye kurdukları bir asırlık köprünün ihtişamına daima bir arada şahitlik edileceğini lisana getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet’in 100. yılını geride bırakırken tıpkı vakitte yeni ufuklara da yeniden birlikte yelken açılacağını belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir