Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Çalıkuşu Semt Merkezi hizmete açılıyor

Çalıkuşu Semt Merkezi hizmete açılıyor

ateshaber ateshaber -
31 0

İZMİR (İGFA) – İzmir’in Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, vazifeye geldiği 2014 yılında sayıları 4 olan semt merkezlerinin sayısının, Çalıkuşu’yla 18’e yükseleceğini vurguladı. Çok yakında hizmete açılacak Çalıkuşu Semt Merkezi’ni, Çalıkuşu, Bahar, Cennetoğlu ve General Asım Gündüz mahallelerindeki vatandaşların, bilhassa de bayanların ağır olarak kullanacağını belirten Lider Selvitopu, “Bu noktalar yalnızca eğitim yerleri değil. Tıpkı vakitte vatandaşlarımızın talep ve tekliflerini ana hizmet binalarımıza gelmeden belediyemize iletebildikleri yerler. Ayrıyeten çeşitli nedenlerle konutlarından çıkamayan bayanlarımızın toplumsal yaşama katılıp, soluk alabildikleri yerler. Bu nedenle semt merkezlerinin sayısını artırmaya ve ilçemizin her noktasına yaymaya itina gösteriyoruz” dedi.

Buradaki zabıta amirliğinin öteki bir noktaya taşınarak semt merkezi etrafında çevre düzenlemesi gerçekleştirildiğini de bildiren Lider Selvitopu, “Çevre düzenlemesiyle birlikte hoş bir bina oldu. Vatandaşlarımıza şimdiden iyi olsun” diye konuştu.

Çalıkuşu Semt Merkezi, 750 metrekarelik kullanım alanına sahip. 2 katlı merkezin bodrum kısmında çok maksatlı salon, yer katında idari üniteler ve kurs salonu, 1. katında 3 derslik, en üst katında da seminer salonu, 1 derslik ve teras kısmı yer alıyor. Semt merkezinin etrafındaki yeşil doku güçlendirilerek, çocuklar için çağdaş oyun alanları da yapıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir