Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Büyük Bingöl Spor, Futsal Üstün Ligi’nde yarı finalde

Büyük Bingöl Spor, Futsal Üstün Ligi’nde yarı finalde

ateshaber ateshaber -
21 0

Bingöl Aktüel TV / BİNGÖL (İGFA) – Büyük Bingöl Spor, Futsal Üstün Ligi’nde ülkedeki en üst seviyede gayret eden ve Bingöl’ü temsil eden bir kadrodur. UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne katılmayı hedefleyen ekip, ligi ikinci sırada tamamladı. Yarı final maçları, 12 Haziran Pazartesi ve 13 Haziran Salı günleri saat 19:00’da Karşıyaka Spor Salonu’nda oynanacak.

Takım, ligin ikinci sırasını elde ettiği için yarı final maçını Bingöl’de oynayacak ve rakibi Diyarbakır Alipaşa Spor olacak. Diyarbakır Alipaşa Spor ise çeyrek finalde Sakarya’yı mağlup ederek yarı finale yükselmişti.

Büyük Bingöl Spor yarı final maçını da kazanırsa, finalde İstanbul Şişli SK ile karşılaşacak. Grubun şampiyon olması durumunda ise TFF Futsal Muhteşem Lig’i şampiyonu olarak, Bingöl’ü UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde temsil etme hakkı elde edecek.

Bu turnuvada dünya devi grupların yer aldığı Barcelona üzere gruplarla müsabaka fırsatı bulacak.

Kulüp yöneticisi Ömer Yılmaz, kadronun başarısına karşın hala sahipsiz bırakıldığına dikkat çekerek, taraftarları yarı final maçlarına ve bilhassa UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi gayesine dayanak olmaya çağırdı. Yılmaz, “Bu tarihi kıymete sahip maçlarda tamamı kentimizin gençlerinden oluşan grubumuza dayanak verip tribünleri doldurarak UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi yolunda play-off yarı final maçlarına tüm halkımızı davet ediyoruz. Unutmayın, siz yoksanız biz eksikiz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir