Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bursa’da ‘lojistik üs’ Yıldırım’a bedel katacak

Bursa’da ‘lojistik üs’ Yıldırım’a bedel katacak

ateshaber ateshaber -
27 0

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi, Samanlı Mahallesi’ndeki 160 dönümlük alanı, dev e-ticaret markalarının depolarının bulunacağı lojistik üs haline getiriyor.

Yıldırım’a ve kent iktisadına kıymetli katkıları olacak Yıldırım Lojistik Merkezi’nin bünyesinde 95 bağımsız alan bulunuyor. Ayrıyeten merkezin çatısına kurulacak güneş güç santrali ile ilçedeki sokakların ve belediye tesislerinin elektrik muhtaçlığı karşılanarak, yılda 15-20 milyon liralık tasarruf sağlanacak. İnşaat çalışmalarının yüzde 60’ı tamamlanan tesis 2023 yılı içerisinde hizmete açılacak.

YILDIRIM KABUĞUNU KIRIYOR

E-ticaretin ve ihracatın yaygınlaşmasıyla bir arada lojistik üslerin değer kazandığını belirten Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, “Yıldırım Belediyesi olarak ilçemize katma paha sağlayacak Yıldırım Lojistik Merkezi’ni kazandırıyoruz. Tabiat dostu olarak planladığımız tesisimizin çevreyi kirletecek atıklar oluşturmayacağı üzere ilçemizi için de kıymetli bir yeşil güç kaynağı olacak. Tesisimiz kendi güç gereksinimini karşılamakla kalmayacak Yıldırım’ın sokaklarını aydınlatacak ve belediye tesislerinde kullanılacak elektrik gücünü de üretecek. Üretim çalışmalarının yüzde 60’ını tamamladığımız projemizi 2023 yılı içerisinde Yıldırım’a kazandıracağız” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir