Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bursa’da gençlik yatırımları sürat kesmiyor

Bursa’da gençlik yatırımları sürat kesmiyor

ateshaber ateshaber -
39 0

BURSA (İGFA) – Kültür merkezleri, millet kıraathaneleri, spor tesisleri, yeni kütüphaneler, toplumsal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle bilhassa genç nüfusa geniş bir yelpazede hizmetler sunan Bursa Büyükşehir Belediyesi, gençler için ayrıcalıklı bir tesisi de Yenibağlar Mahallesi’ne kazandırdı. İnşaatı tamamlanma kademesine gelen Yenibağlar Gençlik ve Spor Merkezi projesi bünyesinde 1400 metrekare alanlı halı saha, 400 metrekare park, yürüyüş parkuru ve toplamda 200 metrekare iki katlı idari bina inşa edildi.

Toplam kullanım alanı 420 metrekare olan idari binada alt katta alana hizmet verecek soyunma odaları, antrenör odası, çay ocağı ve ortak kullanım alanları bulunuyor. Binanın üst katında ise 140 metrekare alanlı kütüphane ve ders çalışma alanları, idari ofisler ve ortak kullanım alanları yer alıyor. Bina etrafına 600 metrekare sert taban oluşturulurken, bahçe düzenlemeleri ve otoparkı ile gençlerin buluşma noktası olacak merkezde birebir vakitte haftanın makul günlerinde diyetisyen ve ruhsal danışmanlık hizmetleri de verilecek. Artık tamamlanma kademesine gelen merkezin, temmuz sonuna kadar büsbütün hizmete hazır hale gelmesi planlanıyor.

KALİTELİ VAKİT MESAJI

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, yapılaşma yoğunluğunun giderek arttığı bölgede bilhassa gençlere hizmet verecek tesisin önemli bir gereksinim olduğunu söyledi. Lider Aktaş, “Bölge gençlerine hizmet verecek bir tesisi yapmakla ilgili kelamımız vardı. Biraz gecikmeli de olsa ayrıcalıklı bir merkezi bölgeye kazandırmış olduk. Spor yapmak isteyen yahut ders çalışmak isteyen gençlerimiz burada kaliteli vakit geçirebilecek. Artık son basamağa geldik, inşallah etraf düzenlemelerini de tamamlayıp, kısa vakitte hizmete açmayı planlıyoruz. Mahalle gençlerine şimdiden iyi olsun” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir