Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bursa İnegöl’de YKS kısıtlamaları devrede

Bursa İnegöl’de YKS kısıtlamaları devrede

ateshaber ateshaber -
25 0

BURSA (İGFA)- İnegöl Belediyesi, 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak YKS (Yükseköğretim Kurumlarına Giriş) imtihanları öncesi öğrencilerin imtihan öncesi ve sırasında olumsuz etkilenmemesi ismine bir dizi önlem kararı alındığını duyurdu.

Üç oturumda yapılacak imtihanlar hakkında alınan kararları duyuran İnegöl Belediyesi, ülke genelinde gerçekleşecek YKS imtihanlarının öğrencilerin geleceği ismine kıymet taşıyan imtihanda, her bireyin toplumsal sorumlulukları olduğunu hatırlatmak istediklerini belirtti. 3 oturum formunda yapılacak olan ve birincisi 17 Haziran Cumartesi 10.15’te başlayacak imtihanlar, 18 Haziran Pazar günü 10.15 ve 15.45 olmak üzere gerçekleştirileceği belirtilen açıklamada, bu süreçte öğrencilerin etkilenmemesi ismine lokal yönetim olarak bir dizi önlem kararını uygulamaya geçirdiklerini kaydedildi.

UYGULANACAK KISITLAMALAR VE ALINAN KARARLAR

“Sınava girecek öğrencilerimizin dikkatlerini dağıtabilecek çevresel etkenlere ait alınan önlemler kapsamında; öncelikle Cuma akşamı geç saatlerde öğrencileri uykusuz bırakacak halde davranış ve hareketlere müsaade edilmeyecek.

Bununla birlikte; imtihan esnasında her türlü inşaat ve tadilat faaliyetlerine orta verilmesi, düğün öncesi ve düğün sonrası açık alanda gürültüye neden olacak cemiyet, cümbüş faaliyetlerinin kısıtlanması, kullanımı olağanda esasen yasak olan havai fişek, torpil vb. piroteknik gereçlerin düğün vb. etkinliklerde katiyen kullanılmaması, düğün konvoylarında araçlardan korna, müzik vb. gürültü kirliliği yapılmaması, 16 Haziran Cuma gününden itibaren 18 Haziran 2023 akşamına kadar sokak etkinliklerinin (düğün, cemiyet vb.) kısıtlanması, vatandaşlarımızın trafikte seyirleri esnasında mümkün mertebe araç kornalarının çalınmaması, yüksek sesli müzik dinlenmemesi, mesken ve işyerlerimizde etrafa gürültü ve rahatsızlığı verecek her türlü faaliyetten kaçınılması, kararları alınmış olup, imtihana girecek öğrencilerimizin mağdur olmaması, imtihan öncesi uyku tertiplerinin bozulmaması, imtihan esnasında dikkatlerinin dağılmaması için alınan bu kararlara uyulmasını rica eder, aksi halde cezai yaptırım uygulamak zorunda kalacağımızı duyururuz. Kural ihlali yapanlarla ilgili de vatandaşlarımız 153 Tahlil Merkezimize ulaşması durumunda ilgili kolluk kuvvetlerince müdahale edilecektir.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir