Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Bursa İnegöl’de yaz spor okulları başlıyor

Bursa İnegöl’de yaz spor okulları başlıyor

ateshaber ateshaber -
24 0

BURSA (İGFA) – Sporu tabana yaymak ve her yaştan vatandaşın spor yapabileceği imkanları sunabilmek ismine çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediye Spor Kulübü, Yaz Spor Okullarının startını veriyor.

Okulların tatile girmesiyle başlayacak olan ve 3 devir halinde yapılacak yaz spor okullarının kayıtları 19 Haziran Pazartesi günü itibariyle alınmaya başlıyor.

7 BRANŞTA DÜZENLENECEK

Yaz spor okulları bu yıl merkez belediye spor salonunda; Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi, Jimnastik, Okçuluk, Spor Tırmanış ve Satranç olmak üzere 7 başka branşta, Alanyurt Yunus Emre Spor Salonunda ise Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi, Jimnastik ve Okçuluk olmak üzere 5 branşta 3 periyot halinde düzenlenecek. Birinci devir 03 Temmuz’da başlayıp 21 Temmuz’da sona erecek. İkinci periyot 24 Temmuz-11 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek. Üçüncü devir ise 14 Ağustos-01 Eylül tarihleri ortasında gerçekleştirilecek.

Belediyespor bünyesinde her yıl düzenlenen Yaz Spor Okulları kayıtları hakkında açıklamalarda bulunan İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, ‘Spor Kenti İnegöl’ kimliğine kıymet katmak için ilçenin dört bir tarafına; semt alanları, spor salonları ve futbol alanları kazandırırken, belediye olarak gençlerimizin bedensel ve zihinsel gelişimi, arkadaşlık hislerinin oluşması, kendi benliklerini daha düzgün tanıyarak özgüvenlerinin artıracağına inandığımız spor faaliyetlerine her vakit katkı ve dayanak verdiklerini söyledi.

Bu yıl Yaz Spor Okulları için kayıtların 19 Haziran Çarşamba günü itibariyle alınmaya başlayacaklarını kaydeden Lider Taban, devirlik eğitim fiyatlarının Voleybol 200 TL, Basketbol 200 TL, Masa Tenisi 200 TL, Jimnastik 200 TL, Okçuluk 200 TL, Spor Tırmanış 200 TL ve Satranç 200 TL olarak belirlendiğini kelamlarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir