Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EKONOMİ
  4. »
  5. Borusan bayan istihdamının artırılmasını destekliyor

Borusan bayan istihdamının artırılmasını destekliyor

ateshaber ateshaber -
25 0

İSTANBUL (İGFA) – Borusan Kümesi şirketlerinden Borusan EnBW Güç, güç bölümünde bayan istihdamını artırmak emeliyle başladığı Kız Öğrencilerin Gücü Yeşil Yakanın Yeni Gücü projesinin ikinci periyodunu tamamladı.

Sektörün artan istihdam muhtaçlığını karşılarken birebir vakitte toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleyecek bir alternatif oluşturulması gayesiyle geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Kız Öğrencilerin Gücü Yeşil Yakanın Yeni Gücü projesinin 2. fazını tamamlayan Borusan EnBW Güç, Aydın Efeler Mimar Sinan Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi ve Tekirdağ Çerkezköy Halit Narin Atatürk Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde çalışmalarını sürdürüyor.

Borusan EnBW Güç, programla birlikte Mesleksel ve Teknik Anadolu Liselerinde okuyan 15-18 yaş ortasındaki kız öğrencilerin ‘Yenilenebilir Enerji’ bölümüne ilgisini artırmak ve onlara liderlik eğitimi ve mentorluk dayanağı sunarak meslek yolunda desteklemeyi amaçlıyor.

Borusan EnBW Güç, programı her sene tekrarlayarak staj, burs ve istihdam imkanlarıyla da mezun olan kız öğrencilerin dalda kalmasını teşvik ediyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir