Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. BMX heyecanı Sakarya’yı sardı

BMX heyecanı Sakarya’yı sardı

ateshaber ateshaber -
26 0

SAKARYA (İGFA) – Sakarya’da 1 aydır yaşanan Sakarya Bike Fest heyecanı doruğa tırmandı. MTB dağ bisikleti, Tour Of yol bisikleti ve son olarak BMX supercross yarışlarıyla devam eden fırtına bugün de BMX European Cup ile devam ediyor. Avrupa’nın şampiyon pedallarının kıyasıya uğraş ettiği karşılaşma 11.00’da Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde start aldı.Avrupa’nın en kapsamlı tesisindeki nefes kesen çabayı yüzlerce sporsever takip etti. Dünyanın dört bir yanından, Türkiye’den ve Sakarya’dan sporseverlerin ağırlandığı alanda heyecan doruğa çıktı.

26 ülke ve 149 sporcu

Uluslararası Bisiklet Birliğine bağlı Avrupa Bisiklet Birliği tarafından 6 başka ülkede düzenlenen BMX European Cup serileri Türkiye’de birinci kere Sakarya’da düzenleniyor. 26 ülkeden 149 atletin katıldığı ve birçok ülkeden canlı yayınlanan kupa BMX parkuru olarak bilinen mavi pist alanında gerçekleştiriliyor. Toplam 12 cinsten oluşan ve sırasıyla İtalya, Belçika, Litvanya ve Çekya’da koşulan yarışların 9 ve 10. tiplerini ise Sakarya konuk ediyor.

6 kategoride yarış

Avrupa’nın en düzgün bisikletçilerinin pedal çevirdiği yarışlar genç bayanlar, 23 yaş altı bayanlar, seçkin bayanlar, genç erkekler, 23 yaş altı erkekler ve seçkin erkekler olmak üzere 6 başka kategoride gerçekleştiriliyor.

Türkiye Motosiklet Akrobasi Şampiyonu Birkan Polat, vadide sporseverlere şov sunacak. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, yarışların bitiş düdüğünden sonra tesiste 15 adet bisikleti çekilişle dağıtılacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir