Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SPOR
  4. »
  5. Bisiklette Torku fırtınası

Bisiklette Torku fırtınası

ateshaber ateshaber -
18 0

KONYA (İGFA) –Torku Şeker Spor, Afyonkarahisar’da yapılan Türkiye Yol Bisikleti yarışında U17 Kategorisinde büyük muvaffakiyet elde etti. Torku Şeker Sporlu Mehmet Mayda ve Furkan Kılınç altın madalya kazandı.

Torku, Grup şampiyonluğunu da elde ederek Kupa’yı Konya’ya getirdi.

Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası, Afyonkarahisar’da yapıldı. Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 4 kategoride düzenlenen şampiyonaya, 278 sportmen katıldı. Yarışlarda, hem yol ulusal Türkiye şampiyonluğu hem de saate karşı ulusal Türkiye şampiyonluğu unvanını Torku Şeker Sporlu atletler kazandı.

İlk gün vakte karşı yapılan yıldızlar yol yarışında Torku Şeker Sporlu Mehmet Mayda Türkiye şampiyonu oldu. Mayda, altın madalya kazanırken, tıpkı yarışta grup arkadaşı Furkan Kılınç Türkiye üçüncülüğü ile bronz madalya elde etti.

İkinci gün Afyonkarahisar-Eskişehir kara yolundaki uzun yol yarışı U-12, U-15, U-17 ve master kategorinde yapıldı. U 17 kategorisinde birinci olan Furkan Kılınç Türkiye şampiyonu oldu.

Şampiyonayı 2 altın 1 bronz madalya ile tamamlayan Torku Şeker Spor Kulübü, grup sıralamasında da Türkiye şampiyonluğuna ulaştı.

Bisiklet Federasyonunun kıymetli şampiyonalarından biri olan Türkiye Yol yarışlarında 3 şampiyonluk elde ettiklerini belirten Torku Şeker Spor Bisiklet kadrosu antrenörü İsmail Uğurlu, “Balıkesir’de ekip halinde ikinci olmuştuk. Bu şampiyonaya çok düzgün hazırlandık. Afyonkarahisar’da ulusal şampiyonluk formalarını kazanan atletlerimiz Mehmet Mayda ve Furkan Kılınç’ı tebrik ediyorum. Vakte karşı yol yarışında altın madalya ve bronz madalya; uzun yol yarışında da altın madalya kazanmanın gururunu yaşadık. İki yarışta da birinci olduk. Bu muvaffakiyet kadro halinde Türkiye şampiyonluğunu da getirdi. Bizlere her vakit takviye olan kulüp yöneticilerimize ve Onursal liderimiz, PANKOBİRLİK Genel Lideri Sayın Ramazan Erkoyuncu’ya teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir