Ateş haber hep yanınızda

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SON DAKİKA
  4. »
  5. Bilecik’te silahlı akına uğrayan gazeteci yaralandı

Bilecik’te silahlı akına uğrayan gazeteci yaralandı

ateshaber ateshaber -
25 0

Sedat CEYLAN / BİLECİK (İGFA) – Olay dün gece Gazeteci Cafer Elmas’ın meskeninin önünde yaşandı.

Alınan bilgiye nazaran, Elmas ile daha evvel de tartışması bulunan Ziya Beşkardeş’in oğlu Ahmet Yasir Beşkardeş, olayın çabucak öncesinde Elmas’ı bilinmeyen bir numaradan arayarak tehdit etti. Cafer Elmas’ın konutunun önünde pusu kuran oğul Beşkardeş, Elmas’ın aracıyla geldiğini gördüğü an kapısını açarak sol ayağına ateş etti.

Ahmet Yasir Beşkardeş tarafından bedenine hakikat öldürmek hedefiyle doğrulttuğu silaha Cafer Elmas’ın eliyle müdahale etmesinin akabinde; Beşkardeş’in silah bir defa daha ateşlemesi sonucu Elmas bu sefer de elinden ağır bir halde yaralandı. Gözü dönmüş saldırgan, daha sonra bir el daha bacağına ateş etti.

Elmas, kendini savunmak hedefiyle saldırgana biber gazıyla müdahale etti. Ahmet Yasir Beşkardeş, Olay yerinden kaçarken dördüncü ve son defa ateş etti.

Hastanedeki birinci tedavisinin akabinde söz veren Elmas, saldırgan Ahmet Yasir Beşkardeş’in babası Ziya Beşkardeş’ten “azmettirdiği” teziyle davacı ve şikayetçi oldu.

Olay yerinden kaçan Ahmet Yasir Beşkardeş, Bilecik Vilayet Emniyet Müdürlüğünün başarılı çalışması sonucu saklandığı yerde yakalandı. Akabinde baba Ziya Beşkardeş de gözaltına alınırken, baba oğul birinci tabirlerin akabinde Bilecik Adliye Sarayı’na sevk edildi.

Vücuduna 3 kurşun isabet eden Gazeteci Cafer Elmas, olay yerine gelen 112 Acil Servis takımlarının birinci müdahalesinin akabinde Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunmayan Elmas’ın genel sıhhat durumunun uygun olduğu öğrenildi.

Alçak akın sonrası konuşan Cafer Elmas, “Böyle kişiliksiz insanların saldırısı beni yıldıramayacak. Ben yeniden işime geri döneceğim ve haberlerimi yazmaya devam edeceğim” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir